Adana’da Festival Mutluluğu

Nisanda Adana’da buluştuk ve  haftasonunu  bir bayram havası içerisinde geçirdik.   “Portakal Çiçeği Karnavalı” sayesinde Adana’da yaşayan  bizim gibi  festivali denk getirip Adana’ya gelen  binlerce Adanalı sokaktaydık.    Yaklaşık 2 yıldır Adana seyahatlerim yaza denk geldiğinden direk yaylaya gidiyorduk, şehrin güzelliğinden uzak kalmıştım. Çok özlemişim Adana’mı.   Sabah uçaktan inip eve geçtikten sonra çocukları dinlenmeleri için ikna ettim. Günün geri kalanında  sokakların keyfini çıkaracaktık çünkü.  Aynen de öyle oldu. Kortej geçisiyle başladı festival.  Çeşitli okullar, sivil örgütler, motorsikletliler,  klasik arabalar, Adanasporlular,… herkes  vardı. Çoşkuyla yürüdüler, yürüdük.  Hava muhteşemdi, güneş  pırıl pırıl.  Çocuklar  yürürken önlerindeki parka daldıklarından  konserin  olduğu istasyona kadar devam edemedim.

Fakat asıl olan şu ki cumartesi günkü festivali sadece yapılan program çerçevesine sınırlamak yanlış olur,  şehrin her yeri festivaldi,   insanlar coşkulu ve mutluydu.    Uzaktan  yakından  herkesin Adana için bir araya gelmesi harikaydı.  Emeği geçen herkese teşekkürler. Bu birliği pozitif enerjiyi yaratıp  herkese hissettirmek  alkışlanmalı.


Seviyoruz  memleketimizi , Adana’mızı, mis gibi portakal çiçeği kokularını…

Not: Ayşe Arman’ın  yazısı haftasonu Adana’nın enerjisini  fazlasıyla hissettiriyor.

Not: Ağaçlardaki portakal çiçekleri tek tek kalmıştı, erken açmış bu yıl. Zamanlama değişkenlik gösterecek gibi  önümüzdeki yıllarda

 nisanadana1 nisanadana2 nisanadana3 nisanadana4 nisanadana5

1 thought on “Adana’da Festival Mutluluğu

 1. BEN DE AYŞE ARMANIN YAZISIYLA BU GÜZEL FESTİVALİ YAŞAMIŞ OLMUŞTUM
  SİZİN DE ORADA OLMANIZ NE GÜZELMİŞ
  KEŞKE BEN DE OLSAYDIM
  MUHTEŞEM BİR ORGANİZASYON OLMUŞ
  Portakal çiçeği kokusunu almak isterdim
  sevgiler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir