30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkumuz

Biz Çocuklaçocuk’ta milli bayramlarımızı mutlaka anıyoruz. Bunun bir sebebi kendi çocuklarımıza  milli bayramların değerini öğretebilmek diğer sebebi de milli bayramlarda hissettiğimiz tarifsiz coşku. Genellikle Atatürk ile ilgili pek bilinmeyen anıları paylaşmaya çalışıyoruz böyle önemli günlerde. Ara arada şöyle düşünmüyor değiliz hani, bu anılara bir çok kaynaktan  ulaşabilir insanlar  bizim paylaşmamız tekrar olmuyor mu?

En alt kısımdaki linkteki TV programına ait videoyu görüp tüylerim diken diken olduktan ve bu insanlarla aynı ülkeyi paylaştığım acı gerçeğini idrak ettiğimde , bu paylaşımlarımızın kesinlikle tekrar olmadığını net olarak anladım.  “Atatürk Osmanlıyı kurdu”, ” Atatürk de  Osmanlı padişahı  olduğuna göre …” cümlelerini duyup uzaylılarla aynı ülkede yaşadığımızı hissetmemek ve derin bir üzüntü duymamak mümkün mü?

Allahım, tarihini geçmişini bilmeyen bir nesilden bizi koru 🙁

92. yılını kutladığımız , 30 Ağustos Zafer Bayramımız  Kutlu Olsun!

Bugünlerimizi borçlu olduğumuz Atatürk ve  silah arkadaşlarının ruhları şad olsun.

Yeniden hatırlamak için ;

Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terketmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder. Büyük Taarruz ve Zafer  yazımızda kritik sürecin detaylarına ulaşabilirsiniz.

30agustos

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/lenka-yine-gelecek-94201

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir