3 Boyutlu Minik Orman

Cumartesi günü kızımla ne yapalım ne yapalım derken  bir gün faaliyet yaparız diye biriktirdiğimiz ıvır zıvırlardan 🙂 yola çıkalım dedik ve içlerinden    aşağıdaki ikea kutusunu buldum, şeffaf kapağından entresan bir şey çıkabilir diye saklamıştım.

İlk olarak daha önce şeffaf kutu içerisine yaptığımız minik akvaryum geldi aklımıza,  yeni bir akvaryum olabilirdi. Sonra biraz daha düşününce bir orman yapalım dedik ve  ihtiyacımız olacak diğer malzemeleri renkli karton, tüylü çubuklar, marker, yapıştırıcı, makas, vs…  toparladık, kurulduk masamıza.

Kartondan yaptığımız minik ormandaki çoğu fikir İrem’in, ben uygulamasına yardımcı oldum.   Tüylü çubukları minik minik daireler haline getirerek bulut şekline getirmesine bayıldım. 🙂

Orman deyince ilk olarak aslan geldi aklımıza, daha önce yaptığımız bu çalışmadan esinlendik yüzünü çizerken, yelesi için pipo temizleme çubuğu kullandık. Ardından maymun geldi, upuzun kuyruğu için yine tüylü çubuklar kullandık.

Maymunu ağacın dallarına asabilmek için  ağaca dallar ekledik, dik durması için de arkasına sürpriz yumurta boş kutusundan destek yaptık.  Son olarak  da yılan yaptık.

Ağaç, aslan, maymun ve yılanımızı kutumuza yerleştirdik, belki ilerde başka minik hayvanlarda sığdırabiliriz.

Bu 3 boyutlu çalışmanın en güzel özelliği kutunun şeffaf  kapağı, takınca çerçeve gibi oldu 🙂

Bazen bizim bu kutu örneğinde olduğu gibi tek bir malzemeden gidilerek, plansız bir şekilde güzel bir proje ortaya çıkabiliyormuş, biz sevdik minik karton ormanımızı 🙂

4 thoughts on “3 Boyutlu Minik Orman

  1. YARATICI ANNENİN YARATICI KIZI MAŞALLAH
    ÇOK SÜPER OLMUŞ ELLERİNİZE SAĞLIK SAHNE GİBİ
    SEVGİLER

  2. ayyy cidden bayıldım.okulada öğrencilerimede yaptırabilirim.4 .sınıflara.ellerinize sağlık her ikinizinde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.