2007 DE ÇOCUKLARIMIZ NELER YAPTI?

Çocuklarımızın el becerileri bayağı gelişti bu yıl içinde. Etrafta gördükleri herşeyi potansiyel malzeme olarak görmeye başladılar bir kere. Bundan faaliyet yaparız diye topluyoruz ne görürsek; taş , yaprak, dal, kutu,…

Aşağıda göreceğiniz yaptıkları örneklerden denemek isteyip detaylarını öğrenmek istedikleriniz için üzerine tıklamanız yeterli, ilgili yazıya yönlendirileceksiniz.

Değişikmateryallerle, kesme-yapıştırma becerilerini kullanarak cd tavşanlar, küp ve rulo adamlar, çeşitli hayvanlar, akvaryum, çerçeve, kalemlik, balon kukla ve kostüm yaptılar.

Yaza girerken kumaş kalemleriyle kendilerinin yaptıkları tişörtlerini yaz boyunca gezmede, parkta kısaca heryerde zevkle giydiler. Ben yaptım diye gururla cevapladılar soranları.

Ütüyle fikselenen kumaş kalemlerinin dayanıklılığını da test etmiş olduk yaz boyu yıkanan tişörtlerle birlikte.

Ponpon yapımını denediler, sevimli civcivler yaptılar ponpondan. Onlara minik konuşturmalık oyuncaklar olsun yeter zaten.

Hazır alçı setlerinden çerçeve yapıp, boyadılar. Kendi yaptıkları çerçeveye fotoğraflarını yerleştirip odalarını süslediler.

Ve çeşit çeşit boyamalar, baskılar yaptılar. Taşı bile boyadılar, tırtıl yaptılar.

7 thoughts on “2007 DE ÇOCUKLARIMIZ NELER YAPTI?

 1. marifetli annelerin marifetli çocukları.başka ne beklenebilir ki :))

 2. Maşallah çok güzel şeyler yapmışlar daha evvelde yazmışım sarı püsküllü çerçeve süper olmuş:) Ellerine sağlık:)

 3. Cocuklariniz ne kadar guzel seyler yapmislar, butur faaliyetler bu yaslardaki cocuklarin yaraticiligini gelistirmek icin ideal donemler :)) Bir cocugum yok ama zaman zaman hayal ediyorum, cocugumla sizler gibi boyle faaliyetler yaptigimi :)) aman esim duymasin :))

 4. Moonsun, inşallah yaratıcı olurlar bizimkiler.
  iyi okullar, iyi eğitimler yetmiyor yaratıcılık yok ise. Tabii bu bizim fikrimiz.
  Annelik iyidir, eğer aklından böyle şeyler geçmeye başladıysa hiç vakit kaybetme.

 5. transfer kagıdıyla tişört üzerine baskı yapmak istedim ama kağıt yapıştı kaldı zorla çıkardım ama resimde berbat oldu aşağı yukarı 4 dakika ütüledim.

  bana yardımcı olurmusunuz püf noktası nedir nasıl düzgün yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir