187.SAYFA MİMİ

Sevgili Dilekçetin mimlemiş bizi. Kitap okumayı sevenler için çok güzel mim konusu. Başucunuzdaki kitabın 187. sayfasının ilk cümlesini yazıyorsunuz. Benim başucumdaki kitap ise henüz 187. sayfasına ulaşamadığım çok sevdiğim Buket Uzuner‘in İstanbullular” adlı kitabı. Buket Uzuner, bir kitap çıkarmışşsa o kitap hemen sorgulanmadan alınır ve okunur benim için, bunu okumakta ise çok geç kaldım.
Açıyoruz 187. sayfayı ve işte ilk cümle;

“Biz polisler canımız pahasına , asgari maaş karşılığı koruyoruz sizleri;uyanın ey amcalar ve teyzeler, eğer keyif çatıp, rahat yiyip içiyorsanız, bizim sayemizde be! Sonra da tutup bize tafra atmazlar mı!… Şeytan diyor ki… “

Bizde Yıldız Seyri ve Karmançorman ın yakınındaki kitapları merak ediyoruz ve mim dalgasına dahil ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu mim dalgasını kim bulmuş ise iyi de yapmış.Baksanıza hemen her konuda bir mim daldası bulunuyor.Ve kitap fikri çok güzel bir mim fikri.

  2. çok güzel oyunmuş çok hoş.buket uzuner benimde en sevdiğim yazarlardandır.kitap zevkimiz uyuyor galiba.zira nermin bezmen in sır kitabını sipariş ettim merakla bekliyorum.

  3. sitenize bayıldım çok beğendim
    ellerinize sağlık bende bir kaç çalışmanızdan yapapcağım.

  4. Ben de size paslayayım demiştim ama ben geç farkına vardım galiba bu güzel oyunun:))) Herkesler herkeslere paslamış:)))

  5. Mimlersiniz haa…Sobeeelendiniz bayanlar, ayri ayri anlatin bakalim en cok neleri sevdiginizi !….

  6. Ne guzel bir surpriz bu en kisa zamanda memnuniyetle….

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com