Kurtuluş Son Durak

Dün

Dün akşam farklı birşey yaptık ve çocuklarımızı babalarına bırakarak bayan bayana sinemaya gittik. Tercihimiz “Kurtuluş Son Durak” tan yana oldu. Devamlı gittiğimiz sinemada gösterimden kalktığı için eski bir sinemada izleyebildik filmi. Ufak bir salonda sadece biz üç kişi vardık. Rahat rahat güldük, yorum yaptık, biz bize olunca daha çok eğlendik

Film hakkında fazla yorum yapmama gerek yok çünkü izlemeyen kalmamıştır diye düşünüyorum. Konu çok güzel ama  oyuncu kadrosunun çok iyi olması da filme artı değer katmış. : Asuman Dabak, Belçim Bilgin, Demet Akbağ, son dönemde Yalan Dünya dizisinde de oyunculuğuna hayran olduğum Nihal Yalçın başrolde oynuyor, ayrıca oynadığı karakteri çok iyi canlandıran Yavuz Bingöl’ü çok ama çok başarılı buldum. Ama sanırım beni en çok güldüren son sahnelerde daha çok karşımıza çıkan Ahmet Mümtaz Taylan ‘ın oynadığı karakterin düştüğü haller oldu.

Filmin verdiği mesaj da çok güzel: Kadına yönelik şiddete hayır!

Hala izlemeyen varsa mutlaka izlesin diyorum.

2 thoughts on “Kurtuluş Son Durak

 1. Biz de Ahmet Mümtaz Taylan’a bayılmıştık. Hele oğluyla yaptığı telefon konuşmasına. Oğlu, karısının çok pahalı bir araba istediğini söylediğinde – al ala hemen al oğlum, paranın ne önemi var diyordu ya o sahne aklıma geldikçe hala gülerim.

  Berlin Kaplanına da zorla çeke çeke götürüldüm ama herkesten çok güldüğüm hala kafama vurulmakta:)

  Sevgimle Fulyacım

 2. Bende konuyu hiç sulandırmadan anlatabildikleri için çok beğendim.
  Nihal yalçın konusunda da hemfikiriz acak
  dönem dönem bir oyuncunun üstüne gidiliyor her yerde onu görüyorsun sonra inandırıcılığını yitiriyor
  Berlin kaplanında da oynuyor,fazla da gına getirmemek lazım seyirciye:))
  Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir