10 Yaş Grubu Neler Okuyor

Öncelikle zor bir yaş grubu 10 yaş, kitap konusunda , özellikle de erkek çocuklar için okunacak kitap bulmak  zor. ..Bu yüzden bu iki seriyi benim gibi erkek çocuğu olan anneler için paylaşmak istedim. Zira, oğlum kuzeni ve arkadaşları çok severek okudular . İlk seri Rick Riordan ‘ın yazdığı Yunan Mitolojisi ağırlıklı ödüllü kitaplar serisi.  Toplam beş kitaptan oluşan seriden sonra Kayıp Kahramanlar diye seriden ayrı ama konu itibariyle ilgisi olan bir kitapla devam ediyor. 

Diğer seri de Ulysses Moore..Yazarı italyan  Pierdomenico Baccalario. Seri, hepsi birbirinin devamı on adet kitaptan oluşuyor, Gizli geçitler, kayıp anahtarlar, esrarengiz olaylar, bu yaş grubu erkek çocukların ilgisini çekecek konular…Benim de çok ilgimi çektiğini itiraf edeyim, oğlumdan sonra ben de alabilirim elime..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. haylazlar okulu serisini bizimkiler de çok severek okudular …teşekkürler öneriniz için:))

  2. Haylazlar Okulu 12 Ktaplık seri oğlumun Saftirik den sonra en hızlı okuduğu seri çok sevdi bu arada Ege de 10 yaşında.

  3. Bunları bir yere kaydedeyim seri olarak en son Saftirik’i okudu.Evet ilgisini çekecek kitap bulmak zor oluyor.Buluncada affetmiyorlar zaten.:)
    Bunları bir deneyelim çok teşekkürler.

  4. Ada’da 10 yaşında. Afacanlar Okulda serisi var. Bizim son zamanlar favorimiz bu seri. Okumadıysanız bir bakın derim…

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com