ZİNCOMEGA

Benim çocuklarım ilaç içmek konusunda pek zorlanmazlar. Bu da sanırım benim onlara bebekliklerinden beri her konuda olduğu gibi ilaç konusunda da hiç yalan söylememiş olmamdan kaynaklanıyor. Acı ilaçsa acı, tatlı ilaçsa tatlı olduğunu bilir ona göre içer. Çünkü içmesi gerektiğini bilir. Küçüklüklerinden beri dönem dönem balık yağı veririm ikisine de . Birkaç deneme yanılmadan sonra uzun süre önce SevenSeas’in portakallı olanında karar kılmıştık. Bayılıyorlar içmeye”bir kaşık daha içsem olur mu?” diye bile soruyorlar. Oysa ben çocukken içmeyi sevmediğim için bana kokusu bile ağır geliyor, hatta çocuklarımın içebiliyor olması beni şaşırtıyor.

Bu nedenle çilek kokulu Zincomega’yı reklamlarda görür görmez almak istedim. Mis gibi çilek kokan bir balık yağı süper bir şey olsa gerekti. Üstelik çinko da içeriyordu ki, eksikliği çocuklarda boy kısalığına sebep oluyor.  Eskiden beri severek kullandığımız SevenSeas’i bile derhal gözardı edip, hemen satın aldım eczaneden.

Çocuklara yemekten sonra size bir sürprizim var diyerek çıkardım yeni balık yağımızı “bakın” dedim, “bu çilekli”.

“Oley” sesinden sonra birer kaşık almaları ile lavaboya koşmaları bir oldu. Zincomega’nın tadı kötü balık yağının ta kendisi olup tadında çilekten eser yoktu.

Ne yazık ki reklamlarla kandırılmış olduğumuzu anladım ve hayal kırıklığına uğradım. Siz denediniz mi? denediyseniz içirebiliyor musunuz çocuklarınıza severek?