YENİ ÇAĞIN ÇOCUKLARI-NUR EDA KASAP

Ana Tema’nın tavsiye ettiği bir kitaptı; adıyla , kapak tasarımıyla, kısaca yapılan alıntıyla ilgimi çekince listeme eklemiştim.  Zamane Çocukları’nda yazdığımız ve hepimizinde bildiği üzere bizim çocuklarımız bizden farklılar; teknolojik bir çağa gözlerini açtılar, sokakta enerjileri atamıyorlar, kapalı ortamlarda geçiyor çoğu zamanları, her yerden bilgi almaya açık algıları, ve daha neler neler. Biz ebeveynlere düşende onları anlamak ve doğru iletişim için kendimizi geliştirmek. Nur Eda Kasap’ın kitabının ilk bölümü de bu konuyla başlıyor. “Güncellenmeyen bilgilerle,kulaktan dolma bilgilerle  çocuklarımıza yeterli eğitimi veremeyiz diyor”.  İşte bilgilerimizi yenilemek için çok güzel bir kitap.

Oyunun çocuklar için ciddi bir iş olduğunu, çocuk ile iletişim kurmanın en temel yolunun da oyun olduğunu vurguluyor bize. Kitabın   en sevdiğim bölümleri oyun üzerine olanlardı, oyunla çocuğa herşeyi yaptırabiliriz bir kez daha anladım.  Nur Eda Kasap verdiği eğitimlerden direk örnekler sunuyor. Oynayacak çok oyunumuz var planladığım.

Diğer bir bölümde  de NLP (Nöro linguistic programming/Sinir dili Programlaması) ile modelleme ve etkili iletişim anlatılıyor. Çocuğumuzu yetiştirmeye kendimizden başlamamızı tavsiye ediyor ki çok doğru. Bugünlerde öyle çok kendimi görüyorum ki kızımda, nasıl bir genetik bu? Bu bölümde çok sorum oldu,  çocuğumu ve kendimi hangi kategoriye sokayım karıştırdım durdum. Eda Hn. a toparlayıp yazacam sorularımı  cevap alırım umarım.

Son bölümde NLP nin devamı olarak “Özgüven  ve Olumlu Bakış Açısı ” anlatılıyor.

Çocuğu olanların faydanalacağı dolu dolu bir kitap.

Teşekkürler Nur Eda Kasap.

Nur Eda Kasap Hn. ın yazımıza ulaşıp Yorumlayarak bizleri gururlandırdı. Paylaştığı düşüncelerinin yorumlar kısmında kalmasını istemedik. Nur Eda Hn, ilginiz için çok teşekkür ederiz. Ayrıca sitenize girdiğimizde gördüğümüz fotoğrafların ardından olumlu düşüncenin yüzünüze yansıdığı konusunda hemfikir olduk.

Sevgili Fulya ve Özlem Hanım,

Öncelikle web sayfanızın güzelliği için sizi tebrik ediyorum.

24 Haziran günü kitabım, ?Yeni Çağın Çocukları? hakkında yazdığınız tavsiye yazısı için de teşekkür ediyorum.

Google nın sunduğu özel bir hizmet sayesinde yazınızı gördüm. Okuduğum an çok mutlu oldum ve hemen teşekkür etmek istedim.

Ayrıca, stil direktörü; pratik anne, perili köşk, delfina, fatos, mavianne, lale ve neşeli günler? e de yorum ve görüşleri için teşekkür ediyorum.

Kitapçılarda bulamadığınıza göre, kitabımız yok satıyor demek ki :) ) D&R da kolaylıkla bulabileceğinizi söyleyebilirim.

Arzu ettiğiniz zaman bilgi paylaşmaktan mutluluk duyacağımı belirtir,
sevgi ve saygılar sunarım.