Yaz Tatili Nasıl Geçer?

Yakında taşınacağım eve gidip gelirken civarında bir karting cafe olduğu dikkatimi çekti ve yüksek sesle dile getirme gafletinde bulundum. O andan itibaren bizim çocuklar ne zaman gideceğiz diye hepimizi bunalttılar ve nihayet dün emellerine kavuştular. Bu sefer de tadını aldılar ya, tekrar tekrar isteyecekler..

Normal karting arabalarından biraz daha ufaktı arabalarımız, zaten büyük olanları 16 yaşından büyükler içinmiş…Süre sınırlı olarak kullandılar arabaları , süreleri bitene kadar boş pistte sadece üç çocuk vardı tabi bir de kenarda  karting yapmak için ağlayan bizim ufaklık Batu. Ayağımız uğurlu geldi ve tıklım tıklım doldu sonradan ama bizimkiler rahatlıkla kullandılar sürelerini.

Biraz pahalı bir aktivite olduğu için sık sık yapamayacak olsalar da bu yaz için güzel bir eğlence daha bulmuş olduk. . amacım sık sık mecbur kalıp da kabullenmek zorunda kaldığım tv izlemeleri ve bilgisayar oynamalarından farklı birşeyler yaptırabilmek çocuklara.

Birlikte faaliyetler yapmak en çok sevdikleri uğraş olduğu için birkaç eğlenceli etkinlik belirledik ve yapmaya başladık bile. Bunun dışında bu haftadan itibaren yüzme kurslarına devam ediyorlar ve temmuz ayının sonuna doğru Erciyes Üniversite’sine bağlı olan Yaz Okulu’na katılacaklar. Yaz okulunda tenisten golfe; basketboldan yüzmeye; tekvandodan jimnastiğe kadar  kadar çok çeşitli spor dallarını öğrenecekler ve böylece enerjilerini boşaltmış olacaklar.

Sizin programınız neler bu yaz çocuklarınız için?