Üstün Dökmen Konferansı’ndan

Prof. Dr. Üstün Dökmen dün Kayseri’deydi. Okulumuz TED Kayseri Koleji’nde “Ailede ve Okulda Kaliteli İletişim konusunda vereceği konferans için biz veliler de davetliydik. Kendimi bildim bileli severim bu ortamları. Konferans da öyle keyifli geçti ki iki saatten uzun sürdüğünü farketmeden sonuna geliverdik. Değil iki saat Üstün Hoca bütün gün konuşsa ben de dinlesem bıkar mıyım ? Bıkmam.

Nelerden mi bahsetti?Aile içi çatışmalarda sadece bir tarafın %100 haklı olamayacağını bu yüzden karşılıklı saygınınve hoşgörünün öneminden  ayrıca Türk kadınının toplumdaki yeri ve  erkek hegomenyasından bahsetti ve çocuklarımıza özgürlük tanımamız, tercih şansı vermemiz, onları kendimize bağımlı yetiştirmemiz konusunda öğütler verdi, konuyla ilgili örnekler sundu. “Konuşmasının sonlarına doğru salona artık yeni bir konuya geçelim dedi ve bir soru sordu Üstün Dökmen.

Kimler çocuklarına istediklerinizi yaptırabilmeniz için bir kaç tüyo vermemi ister?” dedi. Neredeyse bütün salon parmak kaldırdı. Ben şu ana kadar boşuna mı konuştum sizinle demez mi? Meğer bu tuzak soruymuş ve bugüne kadar düşmeyen veli de yokmuş bu tuzağa.

Konferans’ın sonunda Üstün Dökmen’in kendisini eşinden dolayı Kayseri’li kabul etmesi, bizlere baldızlarım ve kayınbiraderlerim diye hitap etmesi çok hoştu.

Tekrar tekrar dinlemek isterim Üstün Hocayı, ayrıca bu konferansa imkan sağlayan Ted Kayseri Koleji Vakfı’na da teşekkürlerimi sunar, bu konferansların devamını dilerim.