4 responses

 1. lale
  1 Mayıs 2011

  Sanırım benim için kabus olurdu ; O uzun hayvan kısmı… Adı bile zıplamam neden olur. Orduya gidince köye gitmeye de o kadar özenirim, fındık bahçelerine giremeden gelirim. Bazen ısrar ederler kendi elinle topla fındığını diye , zıp zıplaya zıplaya bir kaç tane ancak alabilirim:))
  Hayvanların sergiledikleri becerileri öğrenme koşullarını bilmek beni de çok rahatsız eder.O açıdan hayvanzsız sirk fikri süper.
  Sevgimle

  Cevapla

 2. Tuğba Gül
  5 Mayıs 2011

  Yazınızı okurken bile tüylerim diken diken oldu, su uzun hayvan meselesine. Aslını görmek şöyle dursun oyuncagını bile görsem, ya da adı bile gecse fena olmama yetecek bir hayvan bu. yazarken bile rahatsız oluyorum. Kızım var 4 yasında onun da benim gibi etkilenmemesi için ona bu durumu belli etmemeye calısıyorum ama cocugu sirklerden daha ne kadar uzak tutabilirim bilemiyorum.
  Sizden ricam su”kafada halletme biçimini” bana da acıklamanız belki işe yarar da bu illetten kurtulurum gerçi kendini telkin metotlarım işe yaramıyor ama… sevgiyle

  Cevapla

 3. Cocuklacocuk
  5 Mayıs 2011

  tuğba hanım ben de çocuklarm olduktan sonra yendim bu korkuyu. biliyorsunuz bu tip fobiler sosyal fobilerdir yani anne baba gibi yakın cevreden öğrenilerek edinilen korkulardr. Benim annem tv deki uzunlardan:) bile korktuğu için korktum ben de yıllarca..cocuklarım olduktan sonra da ozellikle yazları bahceli bir evde yaşadığımız için kendimi alştrmaya çalıştım: ya cocuklarla beraberken karşıma çıkarsa ne yaparım diye düşünürdüm, sanırım boyle düşünerek ve tv de bol bol izleyerek alıştırmaya başladım kendimi. İlk defa da bu kadar yakından görüp hiç de korkmaya değer bir canlı olmadığına karar verdim.

  Cevapla

 4. Tuğba Gül
  10 Mayıs 2011

  Zaten önemli olan bu mantıklı düşünme kısmını başarabilmek galiba. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Denemeye çalışacağım ben de. Sevgiler

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top
mobile desktop