TUBİTAK ERKEN ÇOCUKLUK KİTAPLIĞI

Bugünün çocuklarına sadece resim defteri ve boya kalemleri yetmiyor artık; resim çizerken boyama yaparken hep bir oyun olsun ki sıkılmasınlar. Örneğin, kavramları öğrensinler, nokta birleştirsinler boyamaya başlamadan, vs.

İşte sizde çocuğunuzla eğlenceli alıştırmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız;

Çocukların el becerilerini kavramları geliştirmek için tasarlanmış Tubitak’ın Erken Çocukluk Kitaplığı serisini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Seri çok geniş, el becerilerini kavramları geliştirmeye yardımcı olanların yanında saymayı, basit matematik işlemlerini, doğayı tanıtan öğretici olanları da var. Zaten yaş gruplarına göre de ayrılmış kitaplar, (3-6, 6+, 7-8) karar vermekte zorluk çekmezsiniz.

3-6 yaş serisinden “Renkleri Tanıyalım” ve “Karşıtlıklar” kitaplarındaki alıştırmaları yapıyoruz bugünlerde. Hem çoğu bildiği şeyler olduğundan zorlanmıyor, hem de çok son derece keyif alıyor yaparken.

Özellikle şehirlerarası yolculuklarda kurtarıcı oluyor bu tip kitaplar. Hele bir de çocuğunuz kreşe gitmiyorsa…
İlgilenenler için en iyisi, Tubitak’ın Erken Çocukluk Kitaplığı sayfasına girip gezmeleri. Serinin bazılarına bulunduğumuz yerdeki kitapçılarda rastlamadığımızdan internetten alabilir miyiz diye siteye baktık ama bir sonuca ulaşamadık. Bilenler söylesinler, Tubitak’ın online satışı var mı?