KARTONDAN TRAFİK LAMBASI VE GARAJ

Bu hafta okuldan gelen aile katılım çalışmamız trafik ve taşıtlar konusu işlendiği için elde taşınabilir şekilde bir trafik işareti hazırlamak ve karton ve kutulardan yapılacak bir garajdı. Kadir Mert kesinlikle trafik lambası istiyorum anne diye kararını baştan belirtti. İkimiz malzemelerimizi alıp işe koyulduk. Çeşitli renklerde el işi kağıtlarımız, mukavva, makas, kesici alet ve yapıştırıcının yanısıra garajda kullanabileceğimiz bir araba ve arabanın sığacağı büyüklükte bir ilaç kutusunu da hazırladık. Önce trafik lambasıyla başladık çalışmamıza;

Trafik lambasını yapmaya kalın mukavvadan uzunca bir dikdörtgen keserek başladık. Kestiğimiz parçanın önünü ve arkasını koyu gri elişi kağıdıyla kapladık. Plastik bir bardak yardımıyla el işi kağıtlarından kestiğimiz sarı kırmızı ve yeşil yuvarlakları üzerine yapıştırdık.

Bu fotoğraf çekildikten sonra arkasına uzun plastik bir sopa yapıştırdık.

Garaj içinse yine kalın mukavvadan bir parça kesip açık gri renkli elişi kağıdıyla kapladık. İlaç kutusunu yarısından kesip pembe elişi kağıdıyla kapladık ve gri zeminin bir kenarına yapıştırarak sabitledik. Kalan alanı, başka figüran oyuncakları rahat yerleştirebilsin diye özellikle boş bıraktık.

maket garaj

Garajımızı ve trafik lambamızı hazırladık. Bu vesileyle bir kez daha trafikte çok dikkatli olmamız gerektiğini, 12 yaşından küçüklerin ön koltuğa oturmamalarını ve emniyet kemerlerimizi mutlaka bağlamamız gerektiğini hatırlatıyor, kazasız belasız günler diliyoruz.