Tıytıl Kelebek Olmuş

Eric Carle’nin tam 40 yıl önce yazdığı “Aç Tırtıl” kitabının, harika bir çocuk kitabı olduğunu okumuştum, Blogcu Anne ve Bir Dolap Kitap’ta. Ama işin açıkcası  çocuklar için bu denli büyülü bir kitap olduğunu tahmin etmemiştim. Aynı yaş dönemlerini karşılaştırdığımda; İrem’in tersine Kerem’e öyle  bir kitabı baştan sona  pür dikkat okuduğum çok az oldu, 1-2 sayfa dinliyor, resimlere bakıyor o kadar. Daha 2  yaşında bile değil çok normal olsa gerek bu davranışı aslında.  Aç Tırtıl ise başından sonuna merakla dinlediği ilk  kitap 🙂  “Şekilleri Seviyorum” u saymıyorum çünkü o biraz aktivite kitabı.  Üstelik 2- 3 kez ard arda dinliyor, resimlerine bakıyor, anlatıyor kendince.  Tırtılın yemeklerini yediği minicik delikler bulunan kısımlarda parmaklarıyla delikleri geziyor, tırtılın gittiğini düşündüğü yönde.

Sonra tırtıl KOCAMAN oluyor ve heyecan başlıyor… Bu kısmı Kerem’den dinlemek ister misiniz? Şaka değil , basın aşağıdaki play düğmesine 🙂

Ses Klibi: Bu ses klibini oynatabilmek için Adobe Flash Player (Version 9 veya üzeri) gereklidir. Güncel versionu indirmek için buraya tıkla Ayrıca tarayıcında JavaScript açık olmalıdır.

En çok burayı seviyoruz, Tıytıl Kelebek Oldu.

Kızkardeşim  kitabın sırrını tek kelimeyle  şöyle özetledi; “Çocuklar severler  tabi ki kocaman oluyorlar, büyümeyi anlatıyor”.  MaviBulut yayınlarından çıkan, Aç Tırtıl’ın sihirleri hakkında daha fazla bilgiyi  Bir Dolap Kitap‘ta bulabilirsiniz.

Aç Tırtıl’ı çok sevdik dememize gerek var mı?

NOT: Tırtılın Kelebeğe dönüşünü küçüklüğümde pek çok kez izlemiş birisi olarak,  Tırtılın Kelebeğe dönüş hikayesini yapmıştık, burada