TİŞÖRT TRANSFER BASKI

tişört transfer

Kendinize özel bir tişört tasarlamak isterseniz; işte size bir transfer baskı örneği.
Sevgili yeğenim ve kızımın ?Mickey Mouse?lu t-shirt isteklerini yerine getirmek için beyaz tişörte transfer baskı yaptık. Ayrıca aşamaları seyreden , zaman zaman da katılan kızımla hoş vakit geçirdik. İhtiyacınız olan malzemeler;Transfer kağıdı (bilgisayar marketlerden bulabilirsiniz diye düşünüyorum ama ben bulurken çok zorlandığımı da eklemeden edemeyeceğim), beyaz tişört ( transfer için açık renk kumaş ve özellikle beyaz tavsiye ediliyor), dilediğiniz bir resim/yazı ve ütü. Yapılışına gelince;Bu projenin bence en zor ve zaman alan yanı basılacak olan resmi ayarlamaktı. Ne zormuş Mickey Mouse resmi bulmak, tabii telif hakları olunca free sitelerden bulmak gerekiyor onların resimleri de küçücük oluyor. Büyük uğraşlarla bir Mickey Mouse resmi belirledik. Belirlediğimiz resmin çıktısını transfer kağıdına aldık. Tişörtte olmasını istediğimiz yere yerleştirdik. Dikkat edilmesi gereken tişörtün arasına da aynı noktaya kalın mukavva koymak gerekiyor, başka yerlere geçmemesi için. Transfer kağıdının üzerinden kızgın ve buharsız ütü ile talimatlarında belirtilen sürede ütüledik Yaklaşık 4 dakika olan ütüleme esnasında resmin transferinde problem olmaması için dairesel hareketler uyguladık, köşeleri de atlamadan. Ütüledikten sonra kumaşın soğumasını bekledik.

Bizim çocuklar Mickey Mouse’lu tişörtlerini çok sevdiler? Siz/sizin çocukların hayalindeki tişörtler nasıl?tişört transfer baskı

NOT: Gelen yorumlar üzerine bu notu düşmek istedik. Haziran 2008 itibariyle tişörtü 1 senedir kullanıyoruz. Çocukların çamaşırlarının yıkanma sıklığına rağmen bir deformasyon olmadı.