Tesadüfler, Etkileşimler, İyi Cüceler

Kerem’in doktor kontrolunun ardından hidronefroz konusunda bir ilerleme olmadığını öğrenince  çok sevindik. Gerçi ultrason  sonuçlarını  asıl Nefroloji uzmanı  doktorumuz görünce detaylı yazacağım. Sonrasında hazır Kadiköy civarına gelmişken gezelim bol bol dedik. Lale abla’nın, İrem için önerdiği Nezihe Meriç’in “Küçük bir Kız tanıdım  6 yaşında” kitabını aldık , İrem’le okuyalım yazarım onuda.

Sonra ilk olarak Sevgili Defne’yle Yaşamak’ın fotoğrafları ve  yazısı ile haberdar olduğumuz o günden beri de gitmek için fırsat  kolladığımız İyi Cüceler’e uğradık.  İyi Cüceler,  0-14 yaş arası çocuklar için kitap, oyuncak, faaliyet dünyası diyebilirim. Çocuklar için oluşturulmuş raflar, oyun alanı, masalar, biz ebeveynler için de düşünülmüş rahat koltuklar, … her detay düşünülmüş, çok çok şirin bir yer.

Fakat bizim için daha da şirin ve mutlu edici olanı İyi Cüceler’de yaptığımız kısa sohbet. Aslında İyi Cüceler’in sahibi diğer ebeveynlerle  sohbet ediyordu, İrem  onların kızıyla oynuyor, biz eşimle rafları tek tek inceliyoruz. Öyle rahat sıcak bir ortam ki kulak misafiri olmamak mümkün değil. İyi Cüceler’in yeni takip etmeye başladığımız çocuk kitapları hakkında yazan Bir Dolap Kitap olduğunu bilmiyordum  (aslında tahmin etmeliydim).   Kendimizi tanıttım ben de. Blogcu tanışmalarını yaşayanlar bilirler;  çok farklı,  güzel bir an o an. Ve dahası diğer bayanında sıkı bir blog okuyucusu olması ve bizi tanımasıydı. Ay çok meşhur hissettim kendimizi 🙂 . “Ama siz iki kişiniz dedi”, Evet iki kişiyiz keşke hep hep birlikte gezebilsek dedim içimden, canım  arkadaşımı özleyerek.

Süremiz kısıtlıydı ama İyi Cüceler her fırsatta uğrayacağımız yerler arasında olacak bizim.

Blog  arkadaşlarımız/ dostlarımız ne kadar hayatımızın içindeler , bizleri etkiliyorlar değil mi?  Sizce hala sanal mı bu dünya ?