Tatildeyiz

Tatildeyiz, Fethiye Ölüdeniz’deyiz. Baba-kız , ana-oğul tatil yapıyoruz. Biri küçük , 2 çocukla tatil böyle oluyormuş, biraradayız  elbette ama dubalara yüzmeler, iskeleden atlamalar, otel keşfi gibi güzellikler baba-kıza kalıyor. Biz, ana-oğul, sahilde kumlarla oynuyoruz bol bol.   Çok haksızlık yaptım galiba  rolleri değişiyoruz arada.

İrem, hiç durmadan  suyla haşır neşir olmaya çalışıyor, güneşli saatlerde  uzak tutuyoruz, gece de  yorgunluktan sızıyor hemen. Kerem, ilk gün suyu soğuk buldu ve hiç yanaşmadı, ağladı,  sonra alıştı suya.  Enfeksiyon riskimiz olduğu için Kerem’le havuz hiç ilgi alanımıza girmiyor zaten. Evde o kadar saat bir şeyle sabit kalıp oynaması mümkün değil ama kumun  işte hikmeti işte hiç  kalkmak istemiyor sahildeyken.   Uyku düzenimizi bozmamak için sabah ve öğleden sonra uykularımız için odaya gidiyoruz,  güneşli saatlere denk geliyor fena olmuyor ama  dışarda uyutmayı başarabilseydim denize nazır bir çay/ kahve keyfi daha güzel olurdu,  dün dışarda  uyutmayı denedim ama başaramadım 🙂

Tatil dönüşü fotoğraflarla birlikte uzun uzun daha detaylı anlatırım  öncesinde  iki çocukla araba yolculuğundan bahsetmek istiyorum , o yazı da  yarın olsun.