TASTY PLANET

Bir sohbetimizde yakın arkadaşımız Fulya’nın tavsiyesiyle internetten indirdiğim bir oyun Tasty Planet. Fulya bahsettiğinde bu kadar hoşuma gideceğini tahmin edemezdim.Oyunu çocuklar için indirdim ama onlar kadar ben de bağımlısı oldum.

Oyun laboratuar ortamında “banyo kirlerini temizlemek” üzere bir bakteri oluşturulmasıyla başlıyor. Bu bakteri beklenmedik bir şekilde  kendinden küçük olan herşeyi yemeye başlıyor. Önce laboratuardaki her şeyi; ardından elini kesen laborantın kanındaki her şeyi yiyor, yedikçe büyüyor ve büyüdükçe daha büyük varlıkları yeme özelliğine kavuşuyor.

Canlı ele geçirildiğinde denize atılıyor bu kez orada önce kendinden kucuk balıkları yemeye başlıyor, yedikçe büyüyor, büyük balıkları yiyor. Bakteri her bölümde  daha da büyük şeyleri yemeye devam ediyor, böylece şehirdeki evleri, oradan uzaydaki gezegenleri bile yiyebiliyor.

Oyun mouse la gezinerek veya klavyedeki yön tuşlarıyla kolayca oynanabiliyor. İki farklı şekli var oyunun; hem süreli, hem de süre sınırlaması olmadan. Böylece her yaş gurubu çocuk rahatça oynayabiliyor. Bizim iggle piggle ci 2.5 yaşında ki Batu’muz bile zaman sınırlaması olmayınca çok ilgiyle oynuyor oyununu.

Tasty Planet i yahoo games den indirebilirsiniz. Reklamlarla oynamayı kabul ederseniz tamamını süre sınırı olmadan oynayabiliyorsunuz.