TAŞLARI DA BOYADIK

Bizim çocukların adetlerindendir ordan burdan taş toplamak ve onları bize hediye diye getirmek. Atsan olmaz çünkü sorarlar “anne benim sana hediye getirdiğim taş nerede” diye akıllarına geldikçe.

Onlar unutana kadar bekletiyoruz bizde mecburen.

Aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz taşları da işte bu sebeple taşıdık evimize , denizden.

Ve küçük bir operasyonla vazolarımızı süslemeye başladılar.

Önce taşları bir mukavvanın üzerine serdik. Altın rengi sprey boyamızla önce ön yüzlerini boyadık . Kuruduktan sonra çevirip arka yüzlerini aynı şekilde boyadık. Tamamen kuruması için 24 saatlik bir süre öneriliyor spreyin talimatında.

Kuruma tamamlandıktan sonra taşlarımızı vazoya çiçeğimizle birlikte yerleştirdik.

1 taşla 2 kuş vurduk bu arada taşların altına serdiğim mukavvada taşlarla birlikte boyandı. Biraz boşluklar vardı ama bir sprey darbesiyle onlarda halledildi. Başka projlerde kullanılmak üzere güzel bir mukavvamız oldu, kullanırız onu da mutlaka bir şekilde.

Bir de suyun içinde bu boyaya bir şey olmayacak mı diyenler için alttaki son fotoğrafa bakmalarını rica ederiz. Bu bir yıl önce aynı şekilde boyanmış ve 1 yıldır vazoda suda bekleyen taşlar. İlk halleri gibi değiller elbette ama 1 yıldaki aşınmaları da çok değil bence . Hele vazoda suyun içerisinde daha az belli oluyor bu aşınma…

Bu da bizim çocukların taş boyaması bakmak isterseniz;

Taş Tırtıl