SÜT DİLİMİ

İlk gördüğümüz anda beğendik uzun süre kaçırmadan izledik reklamlarını, her markete gittiğimizde de aradık durduk süt dilimi. İşte çikolataların standı, burada kinder sürprizleeer, burada olabilir bakayım? yok! orda da yok! yine yok!…-pardoon bakar mısınız? süt dilimi geldi mi? Kaç kere aradık marketlerde, “anne üstelik çok besleyeciymiş” diyor oğlum, zayıf tarafımdan vuracak beni, “iyi oğlum ben bulsam almaz mıyım?” diyorum  “ama gelmemiş işte, sen de duydun markette, üstelik sizin kadar ben de merak ediyorum”, diyorum, ama “annenizi bilmezsiniz siz, ne tatlıcıdııır o” demiyorum.

Çikolata standlarında aradığımız süt diliminin yerinin soğuk dolap olduğunu öğrenip bir süre sonra oralarda aramaya başlıyoruz. Peki ama parfe gibi dondurma gibi birşey mi bu süt dilimi? Öyleyse benim beklentilerimi pek karşlılamıyor.Hem soğuksa çocuklara dokunur mu ;? Yazın mı yenmeli ? ya da en iyisi yedireyim ben, üstüne su içiririm bişeycik olmaz diye düşünüyorum.

-Anne bu hafta hiç markete gittin mi biz okuldayken?

-gittim oğlum..

-süt dilimi buldun mu?

-Hayır oğlum bulamadım..:(

Aradan epey zaman geçiyor. Tam ümidimizi kesmiş, unutmuşken süt dilimini, bir hafta sonu çocuklarla birlikte marketteyken  3 çocuklu bir arkadaşımı görüyorum; oğlunun ısrarları üzerine 24 adet süt dilimi alıyor benim yanımda.

Oley sonunda süt dilimiyle buluştuk işte:)

İç ses: demekki muhteşem bir şey 24 tane birden aldıklarına göre:)

Hemen ikişer çocuklara birer de anne ve babaya olmak üzere 6 tane alıyoruz. Devir ekonomi devri, yedikçe alırız nasılsa diyoruz , beğeneceğimiz o kadar kesin çünkü.

Ve alışverişimizi tamamlayıp hızla eve geliyoruz

Birer tane çocuklara ve bir tane de bana, aceleyle ambalajını açıp birer lokma atıyoruz ağzımıza.

…..

Ama o ne?

beklediğimiz haftalarca aradığımız lezzet bu olmamalı olamaz müthiş bir hayal kırıklığı. Margarin yiyormuşum gibi hissediyorum üstelik biraz da limonlu bir margarin bu sanki.

Kadir Mert: -“anne kalanını yemesem olur mu?” diyor, Oğuz Kaan -“anne bana çok geldi bu” diye şikayet ediyor.

Babamızın bir hakkını da bizim gibi süt dilimini merakla bekleyen komşumuzun kızına veriyoruz. Beğenirsen yine iste diyoruz o gün bugün kızdan ses çıkmıyor:)

Fazladan aldığımız o iki  süt dilimi hala dolapta duruyor.

Siz ne düşünüyorsunuz süt dilimi hakkında? beğendiniz mi?