Sonunda Tatil!

Bu yaz; taşınacağımız evin işleri, çocukların yaz okulu, ramazanın erken başlaması gibi sebeplerden dolayı tatil yapma fırsatı bulamamıştık. Bayram tatilinin yaklaştığı bu günlerde fırsat bu fırsat deyip Antalya’ya geldik. Antalya’da oturan kızkardeşimin evindeyiz. Bizimki tatil, ama daha da önemlisi hasret gidermek. Biz iki kızkardeş, kardeşimin çalışması ve benim çocuklarımın okulu nedeniyle sadece yılda bir kez yaz tatilinde görüşebiliyoruz. O yüzden de birarada olduğumuz birkaç gün bizim için yetersiz ama çok eğlenceli oluyor.

Antalya’ya her geldiğimizde ilginçtir ki, Oğuz Kaan’ın sol gözünde şişme ve kızarıklık başlar ardından diğer gözüne sıçrar, antialerjik şuruptan tek bir kaşık içmesi kafidir geçmesi için. Bu sene yanımıza şurup almayı unuttuğumuz için gece yarısı nöbetçi eczane aramak zorunda kaldık.  Her yıl alerji yapan yakıcı güneş olsa gerek diye düşünürdük. Ama bu sene Antalya’ya akşam karanlığında vardığımız için bu tezimizi çürütmüş olduk. Alerji yapan ne olabilir sizce?

Tam bir kedi düşmanı olduğum halde , kardeşim de iyi bir kedisever olduğu için evdeki kediyle barışık yaşamak zorundayım. Nasıl oluyor bilmiyorum ama bütün kediler gibi bu da benim peşimde dolaşır durur. Neyseki bu sene taşındıkları sitede kedilerin bahçede rahatça gezme imkanları var da ben de evde rahat gezebiliyorum.

Antalya’dan selamlar sevgiler efendim…