Sonunda Kardan Kardanadam!

Dün akşam kar tüm hızıyla yağmaya başlayıp bir de tutunca bu gün kendimizi nasıl sokağa attığımızı bilemedik sevinçten. Kar!a hasret kaldığımız için kardan adamlarımızı çoraptan yaptık, ampulden yaptık, örgüden yaptık ve nihayet kardan bir  kardanadam yapma vakti geldi. Ciddi bir iştir kardanadam yapmak; o yüzden çoluk çocuk bütün aile toplandık.

Şantiyeden koca koca kamyonlar, kazmalar kürekler getittirdik. Bizim iki küçük kuzen anında şirket kurdular “minikler taşımacılık a.ş” ile kar taşımaya çalıştılar.

Yeri geldi bütün modern alet edevatı bıraktık , el arabalarıyla kar taşıdık. Ellerimizle karları yuvarladık. Yuvarlayarak taşıdığımız kartopları öyle büyüdü ki, yerinden oynatamaz hale gelince olduğu yerde bırakıp bir yenisini yapmaya başladık. Bu yüzden hem bahçemizde, hem de sokağın belli yerlerinde öbek öbek kardan adam gövdeleri oluştu.  

Kardan adamın hammaddesi elemanlarımızca bizzat tadılarak test edildi onaylandı.

Nihayet evin karşısında kaldırımda başladığımız özenle seçilmiş temiz karlardan oluşan kardan adamızın boyunu bir metrenin üzerine çıkarmayı başarabildik. Bir heykeltraş gibi çalıştık, uğraştık…Burnuna havuç, gözlerine kestaneler taktık. Kaşkolu, beresi de olunca kollarını da dallardan yapmak kaldı. Gururla sunarız efendimm!!