“Şirinler” Şirinlemek

Pazar günü kızımla birlikte üniversitemin şirin Ankara’sında “Şirinler” şirinledik. Şirinler’in vizyona girmesi kızımdan çok beni sevindirdi sanırım, ne de olsa bizim çocukluğumuzun şirinleri onlar;  Şirin Babası, Şirinesi, Huysuz, Bilgin, diğerleri ve Gargamel’i.   Önceki yıllarda Şirinler pek İrem’in ilgi alanına girmese de bu yıl haftasonları  televizyonda denk geldiğimizde birlikte severek izledik.

Şirinler 3D  filmi gerçek oyuncularla animasyonu birleştirmiş. Sakar Şirin sayesinde kendilerini New york’ta buluyorlar. Gargamel de arkalarından tabi. Şirinlerin köylerine geri dönebilme planları ,  Gargamel’in de  her zamanki gibi bu yeni dünyada  da Şirinleri yakalama hedefi var. Şirinler’e yardım eden bir aile ve onların hayatından da kesitler var.  Daha fazlasını anlatamam. Filmin bazı yerlerinde çok güldüm;  Gargamel’in yeni dünyada etraftaki hiç bir şeyi garipsemeden hedefe kitlenmesi , Şirine’nin 2. bir elbiseye sahip olduğu zamanki  inanılmaz sevincini çok sevdim. Kızımı da konuşturayım  istedim ama  klasik “güzeldi ” cevabıyla geçiştirdi yine.

Haftasonu annemler ve kardeşimle Ankara’da toplandık.  Kalabalık ve şirin olan haftasonum Şirinler sayesinde daha da şirinlendi. Size de tavsiye ederim, izleyin çocukluğunuza döneceksiniz ve “La la la lalala lala lala la…” melodisini ağzınıza dolayacaksınız.