SİMLİ SARI KIRMIZI KUTU

2. sınıf öğrencisi olan oğlum Oğuz Kaan küçüklüğünden beri resme çok meraklıdır, ama boyama yapmayı sevmez, sadece resim çizer, yaptığı resimleri anlatır bana müthiş bir hayal gücüyle. Ben çoğu zaman anlattığı şeyleri  resmin içinde göremem, anlayamam ama O’nun bu müthiş hayal gücünden çok etkilenirim.

İşte bu yüzden okulda haftada bir gün ders çıkışı verilen resim kursuna gitmesini istemedim önce; belirli kalıplara girmesin, kendi istediği gibi özgürce çizsin diye düşündüm.

Ama yanılmışım. Resim kursu sadece çocukların el becerilerini geliştirmeye yönelik bazı faaliyetleri içeriyormuş. Okulumuz resim öğretmenleri tarafından verilen kurs gününü Oğuz Kaan adeta iple çekiyor.

Resim kursundan evvel ” kursa katılmak isteyen herkes ya bir tuval getirsin ya da ahşap bir kutu” demiş öğretmeni. Bizimki alışık ya evde ahşap boyamalara, kutu istedi benden. İlk gün aksam saat 6 da kurstan almaya gittiğimde neden bu kadar çabuk geldin dediğinde, zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamamış olduğunu anladım.

Fanatik bir Galatasarylı olduğu için bir çok eşyası gibi kutusunu da sarı vve kırmızı renklerde boyamış.

G ve S harflerini simle yapmış, öğretmeni bu aşamada yardımcı olmuş.

Önümüzdeki resim kursu için tuval istiyor bu kez oğlum. HA bu arada bir de evdeki durum var. KAdir MErt’in de aniden ahşap boyama aşkı depreşti ve O da şimdi benden kutu istiyor. Ayrıca sarı ve kırmızı boyalar. İki çocuğu olan arkadaşlar bilirler mecbur alınacak o kutu, bakalım Kadir MErt’den neler çıkacak.