SİBEL’İN MARİFETLERİ

Sevgili Sibel’in yaptığı oyuncak çalışmalarını bizimle paylaşmak istemesi ve fotoğraflarıyla birlikte göndermesi bizi sevindirdi.

Maillerle biraz daha fazla tanıma fırsatı bulduk kendisini, bu da kendisinin yazdığı, amigurumi bebeğin yapılışını anlattığı yazı.

Merhaba adım Sibel, 7 aylık bir kız bebek annesiyim. Bu amigurumi bebeği O doğmadan önce yapmıştım, ilk amigurumi çalışmam olduğundan biraz amatörce gelebilir. Boş zamanlarımda (artık pek boş vaktim olduğunu söyleyemem 🙂 ) örgü, amigurumi, nuigurumi, papier mache, karakalem resim, dekoratif süs eşyaları yapmayı seviyorum. El emeğiyle yapılan herşeye büyük bir ilgi ve hayranlık duyuyorum.

Bebeğe gelince; baş kısmından başladım. 6-7 zincir çekerek oluşturduğum halkanın üzerine dolgu yaptım ve her sırada artırarak büyüttüm, ortaya gelince(yani kulak hizasına), eksiltmeye başladım boyun kısmına geldim. Boyun kısmında bir kerede çok fazla arttırıp valonlaştırdım. daha sonra gri ipe geçip arttırmaya devam ettim.iyice yelpaze şekli alınca da kol kısımlarını daha sonra yapmak üzere ayırıp beden kısmını arkalı önlü ördüm. Gözleri parlak olsun diye naylon bobin ve ince tığla ördüm. Umarım beğenirsiniz.       TEŞEKKÜRLER.

amigurumi bebek

Sibel’den yeni bir sözcük de öğrenmiş olduk; nuigurumi. Amiguruminin kumaşla dikerek yapılanıymış, yani dolgu oyuncakların japoncası. Yaptığı dolgu oyuncak bebeğin fotoğrafı da aşağıda.  Bebeğin emziğine ve nazar boncuğuna bayıldık.

Ellerine sağlık Sibel’cim.