SEVDİKLERİMİZ- ÖZLEM

Yıldız Seyri’ miz sobelemiş bizi,en çok sevdiğimiz şeyleri anlatmamız için hem de ayrı ayrı. Bu arada kendisiyle ilgili öyle güzel bir yazı yazmış ki, zor olacak bu sobe bizim için.

Malum biz, iki iyi dosttuz, sobeye cevap verelim deyip yazmaya başlayınca, bir dolu ortak sevdiğimiz olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Özlem ben;

Bu benim aynı zamanda telefonu açma şeklimdir.

Eskiden böyle değildim ama son yıllarda kendimi sevmeyi öğrendim. Ve kendimi sevmekle daha bir rahat bakar oldum dünyaya, yaşama… Çevredeki daha çok güzelliğin farkına varmak, önce kendini sevmekten geçiyormuş. Kendimi sevmeyi öğreten eşimi çok severim. Minik prensesimi çok severim, iyi ki kızım olmuş benim diyorum. (Fulya’cım kızma tamam mı?)

Gezmeyi çok severim, gidilecek bir yer olunca hemen kapının önünde buluşuruz ailecek, hatta bazen planımız olmasa da arabanın götürdüğü yolu izleriz. Uzun yolculuklarıda severim, gittiğim yerlerde müze ve ören yerleri gezmeyi de.Öyle hemen alışveriş yeri aramam .Türkiye ve dünyada daha çok yer gezmek istediğimiz. Özellikle böyle gezilerde fotoğraf çekmeye bayılırım, fotoğraflara albümden bakmayı severim.

Blogumuz konusunda bize teknik destek veren erkek kardeşimi ve birlikte ikiz hamilelik yaşadığımız kız kardeşimi çok severim. Bu sevgim yüzünden kızıma bir kardeşin şart olduğunu düşünüyorum. Annemi babamı da ihmal etmeyim bu arada.

Beni farklılaştıran ODTÜ yü ve Ankara’yı çok severim, mezuniyetimin üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen yılda en az 1 kez o çimlere yayılmazsam içim rahat etmez, özellikle de baharda. Neyse kızımın göbeğini de oraya gömdüm sonunda bağımız hep devam etsin diye.

Aynı zamanda Adanalıyım , Adananın herşeyini severim, sıcak ve rahat insanını, baraj gölünü, kebabını, vs….

Çalışmayı , üretmeyi severim. zaten itiraf ediyorum benim satış kısmım zayıftır ve bu anlamda da çok doğru bir meslek seçmişim kendime, üretim…

Kitapları çok severim, kıyafet alırken çok düşünen ben kitapçıya gittiğinde bütçesini hiç düşünmeden alışveriş yapar. Aynı şey kırtasiye malzemeleri içinde geçerli, şimdi de tam dönemi, güzel defterlerin kalemlerin.

Çayı severim, türk kahvesi ve yanında çikolatayı severim. Her biri farklı yerlerde olan dostlarım için farklı bir şeyler yapmayı severim.

Veee kısa kesmeyi severim. (Pek de kısa olmadı ama)