SCRAPBOOKING VE BABALAR GÜNÜ

Scrapbooking nedir, ilk kez duyduk diyenler için kelimenin tam türkçe karşılığı yok, maalesef bildiğimiz kadarıyla. Kelime anlamı ve tarihçesi ile ilgili bilgileri ingilizce olarak wikipedi’den ulaşabilirsiniz. Veya scrapbooking sitelerinden birisi olan Scrapbooketc.yi ziyaret edip yapılmış çok güzel örnekleri görebilirsiniz.

Bizim anladığımız karşılığa gelince; özel günlerimize , anlarımıza ait fotoğrafları, objeleri, aklımızdan geçen notlarla birleştirerek, farklı unutulmaz albümler oluşturmak. Günümüzün dijital ortamına rağmen albümleri seven bizler içinse keyifli bir uğraşı.


Babalar günü için hazırladığımız bu kart “scrapbooking e giriş” gibi oldu. Fotoğrafımızı seçtik, cicili bicili kağıtlarımızı aldık önümüze. Dergilerden yazı büyüklüğüne uygun fontlar kesip, onları kalıp olarak kullandık. Tabi bu kısımda direk çizip kesmek de mümkün. Gerisi içinizden geçtiği gibi kesme yapıştırma sayılır. Çıkartmalar ve çiçekli pulllarımızı da yapıştırıp tamamladık. Hediyemizi de verdik bugünden.

Böyle günlerde yaşanılan tüketim çılgınlığından bir nebze uzaklaşmak için uygulayabileceğiniz bir iki fikrimiz daha var. Geçen yıl yaptığımız Babalar Günü Pastası ve Soyağacımız.

Babalarımızın ve bize anneliği tattıran eşlerimizin babalar gününü kutluyoruz şimdiden.