SAPANCA’DA PİKNİK

Geçen pazar eşimin şirket pikniği dolayısıyla Sapanca’daydık. Sayfiye yerlerinin tam ortasına gelmişiz İzmit’e taşınarak , 30 -40 dakikada gidilecek , görülecek çok güzel yerler var. Bize keşfetmek kalacak.

Koru Cafe Bar’daydı piknik, gölü görmüyor ama ağaçlıklar içerisinde serin çok güzel bir mekan. Hemen yanında bir dere ve yeni açılan meşhur Richmond Nua Wellness Spa var. Gölü görmüyorsa fotoğraflar nerden demeyin. Sapanca’ya gidip gölü görmesek olmazdı, piknik sonrasında biraz ilerde gölü gören başka bir piknik alanına uğradık.

sapanca gölü

Şirketle birlikte yapılan organizasyonlar; zorlama samimiyet gibi gelmiştir bana hep. Bu piknikte hiç öyle hissetmedim, dışardan bir gözlemci olarak ekip olmayı çok iyi başardıklarını söyleyeyebilirim, nazar değmesin. Hem sadece çalışanlar değil; eşler, çocuklar çok güzel kaynaşmışlar.

Piknik sadece yeme ve içmeden oluşmuyordu. Hem büyükler hemde çocuklar için çok fazla faaliyet vardı. Canlı langırt , sumo güreşi, palyaço, ip atlama, miniklere balon, yüz boyama, vs… O kocaman kıyafetlerle yapılan sumo güreşi çok eğlenceliydi gerçekten ama fotoğraf çekmemişim maalesef.

Bu arada pikniğin keyfini çıkaran kızım , hiç sevmediği halde yüzünü boyattı palyaçoya. Palyaço ve yüz boyama; normalde ikisinden de kaçar. (Aslında palyaçodan korkan çocuklar daha fazla gibi geliyor) Piknik şerefine sevimli bir tavşan oldu.