Sallanan Dişle Tanıştığımız Küçük Prenses

İrem, özellikle öğretmeninin etkisiyle diş fırçalamayı  hiç aksatmadan yapsa da  yaklaşık 1 ay kadar önce şu matarasının kapağını ağzıyla açmaya  çalışırken alt dişine zarar verdi.  Hafiften sallanmaya başladı dişi. Diş hekimi  dostumuz  zaten yaş dönemi itibarıyle  dişlerinin  sallanmaya başlayacağını , yapılacak bir şey olmadığını söyledi.  Son bir haftadır ise  iyice arttı sallanması  dişin; artık diliyle oynadığından mıdır bilemiyorum.  Benim de hiç dayanamadığım işler bunlar 🙁 . İrem “anne bak diye gösterdikçe  ne kadar belli etmemeye çalışsam da abartı tepkiler veriyorum maalesef , direk babamıza yönlendiriyorum. Zamanla sallanan dişlere de alışacağım bunu da bilmiyor değilim hani.

Küçük Prenses serisinden “Dişimi  İstiyorum” u matara vukuatımızın hemen ardından Bir  Dolap Kitap’ta görmüş ve eklemiştim listeme.  Dün ilk kez okuduk kitabı. Çok hoşumuza gitti,  diliyle oynaması sallanmanın artması ve dişin düşmesi karşısında küçük prensesin verdiği tepkiler , şaşırtıcı sonu bizi çok güldürdü. Bir kaç defa okumamı istedi ard arda. Umarım sallanan dişiyle oynamaktan birazcık vazgeçer.

Bir Dolap Kitap‘ın yazısının sonunda değindiği gibi süt dişlerinin dökülmesiyle  ilgili bir çok adet var, biz ne yapardık acaba anneme sorduktan sonra  ekleyeyim buraya.

Tony Ross tarafından yazılan Küçük Prensesin resimlerini dilini beğendik, serinin diğer kitaplarına da göz atacağız.

İlave: Akşam bu yazıyı ayarladıktan sonra bu sabah kalktığımızda bir de ne görelim dişimiz düşmüş , yatakta da yok!! (26/04)

İlave :10/05/10- Lale ablanın burdaki yorumu üzerine kayıp dişimizin bulunmasını da yazıya eklemek istedik. Bir kitap bu kadar mı etkili olurmuş 🙂

Lale abla?cım, dişi sormayın ya öyle komik oldu ki nerdeyse okuduğumuz kitap gerçekleşti. 1 hafta sonra ben yatakları düzeltirken Kerem ağzına bir şey almıştı, ne aldın bakayım diye elinden bir aldım bir de ne göreyim ?İrem?in dişi!!? hayret ettim. bizim kız deli yattığından nevresimin içine falan girdi demek ki diye düşündüm artık, bulduk yani, Kerem almış :)