How To Draw BooksÇizim Teknikleri Kitabı Faydalı Mı?

Still, i could not decide whether these “How to Draw” books are useful for children or not.   My opinion is they have a negative effect on the imagination of our children. But  i should state that they are also useful for a mom who has hasn’t  got ability to draw 🙂  Since my approach is not possitive about the drawing tips books, i prefer not to buy them.  But my girl bought that book from the book fair in her school. She was very excited to draw the dinosaurs and about the stickers found in the book.  She and her friend had a good time while drawing.

Note: Regarding to a comment in Cocuklacocuks’  turkish version from  Zeynep, who is a drawing teacher, these kind of books are helpful for children in order to develop the  hand structure and learn styles.


Cizim teknikleri ile  ilgili kitaplar faydalı mı, zararlı mı bir türlü karar verebilmiş değilim.  Benim gibi çizim özürlü bir anne için müthiş bir şey  olduğu kesin ama hayalgücü yüksek üstelik resim yeteneği olan çocuklar için de zararlı gibi geliyor. Onların yaratıcılıklarını negatif yönde etkilediğini düşünüyorum. Hatta daha önce   heves edip aldığım benzer bir çizim kitabını ortadan kaldırdım, kullanmasın diyerek. Bu kitabı ise okulda açılan ingilizce kitaplar sergisinden almış sevgili kızım. Anne dinazor çizeceğim içerisinde de çok güzel çıkartmalar var diye sevinçli bir şekilde  anlattı.

 

Arkadaşıyla birlikte kitaptan çizimler yaparken  çok dikkatli ve özenliydiler. birlikte güzel vakit geçirdiler. Kitaptan patates baskılarıyla yapılan bir sayfayı beğendiler, benden patates istediler.  Patates yerine verdiğim süngerle  yaptılar resimlerini. Ben ikisinin resimlerini de sevdim.

Sizlerin bu çizim kitaplarıyla ilgili olumlu/olumsuz düşünceleriniz, tecrübeniz var mı?