RESİM SERGİMİZ VE PİYANO DERSİMİZ

Aradan 1 hafta geçti ancak yayınlayama fırsatı bulabiliyorum ama çocuklarımızın özel günlerinden birisi olduğu için pas geçmek de istemedim. Kreşimiz İlgi Evi Anaokulu öğretmenlerimiz, tüm çocuklara kadınlar gününü anlatmışlar  ve “Kadınlar Günü” ile ilgili resim yapmalarını istemişler.   Daha sonra yapılan tüm resimleri, Kocaeli Çağdaş Kadınlar Derneği’nin  8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Gar Binası´nda  açtıkları “Kadın Emekleri” isimli resim sergisine birlikte katılarak bizlerle paylaştılar.  Pazartesi açılışa giderken  O da biz de çok heyecanlı idik.   Okul dışında başka oluşumlarla birleşmiş  bir sergi olması  heyecanı daha da artırdı sanırım. Üstelik İrem resim yapmayı çok seviyor, giderken bize “resmim çok güzel oldu” deyip durdu. Güzel olup olmaması çok da önemli değilasıl güzel olan  kendine  resim konusunda olan güveni  bizce.

Yukardaki fotoğraf sınıflarının yaptığı resimlerden oluşuyor, aşağıdaki ise İrem’in yaptığı resim.  Resimde İrem ve ben tekne ile gezintiye çıkmışız.

Ve yine bu hafta İrem hn.ın  dönem  başında büyük bir istekle başladığı piyano derslerinden birisine katıldım. Tüm veliler olarak merak ediyorduk piyano derslerini. Evde anlatıyor ama orda piyano başında izlerken çok mutlu oldum.   Do, re, mi, fa ve sol olmak üzere 5 notanın piyano üzerindeki yerlerini göstermesi, solfej defterinden bu notaları okuyup piyano üzerinde çalabilmesinin  bu süre içerisinde güzel bir gelişim olduğunu düşünüyoruz. Öğretmeni de bu yaş grubu için temelde notaları öğrenmenin çok önemli olduğunu bu yüzden de yavaş gittiklerini söyledi.  Zaten ders süreleri o kadar kısa ki, bu çocuklar oyun çocuğu onları uzun süre konsantre edip piyano başına oturtmak pek de kolay değil.

Ve son olarak çocuklar bizi okulda görünce çok mutlu oluyorlar bunu bir kez daha anladım, ziyaretlerimizi artırmak lazım.