Rahmi Koç Müzesi Gezimiz

Geçtiğimiz  cumartesi ani bir plan  değişikliği ile  gezmek istediğimiz yerler listemizde olan Rahmi Koç Müzesine gittik. Cumartesine planlasak gidemezdik sanırım , bizim plansız anlık  gezme işleri daha iyi yürüyor.

Rahmi Koç Müzesinin kendi resmi sitesinde  şöyle yazıyor kendileri hakkında;

Biz sıradan bir müze değiliz, amacımız ziyaretinizi aktif, katılımcı ve mümkün olduğunca eğlenceli hale getirebilmek. Sergilediğimiz muhteşem objelerin yanısıra gençlerin, yaşlıların ilgisini çekeceğine inandığımız haftasonu aktivitelerine  katılabilir, nefes almaya ihtiyaç duyduğunuzda farklı eğlenceler bulabilirsiniz. Mesela? devamı

Çok haklılar, kesinlikle sıradan bir müze değil.  Kapalı mekanları, açık mekanları,  sanayiye ait bir çok konunun bir arada çok güzel bir biçimde sunulması, cafeleriyle çok beğendik,  çok zevkli bir gün geçirdik.   Sadece müze kısmını gezebildik, denizaltını ve keşif küresini gezemedik, denizaltında yaş sınırı varmış zaten. Gerek alışveriş kısmı gerek müze giriş fiyatları da gayet makul üstelik.

Müzenin baharda çok güzel olacağını düşündük,   tekrar gideceğiz.  Şimdi fotoğraflarla kısa bir tur.

Çocuklar  her yerde oyuncakçılara bayılır, dokunamayınca cama yapıştı  bizimki 🙂

Fotoğraftan sıkılmış İrem.

Rahmi Koç Müzesi hakkında basından en çok hatırladığım tarihi  arabalar…

Vee GİTT , İrem reklamı hatırlamasa da Mike Bebekleri hemen tanıdı. Fotoğrafta arkada sadece minicik bir  kısmı görülen   yer, makinaların çalışma prensiplerinin detaylarıyla canlandırıldığı  yine çok sevdiğimiz ve faydalı bulduğumuz  bölümlerden birisi.

Fotoğrafların hepsini koymak mümkün değil buraya, çok daha fazlası var;  Rahmi Koç beyin dünya seyahatine ait fotoğrafları, sergi salonu(İstanbul haritaları sergisi vardı) ve tekneler, trenler,…

Herşeyiyle görülmeye değer bir müze. Emeği geçen herkese çok çok teşekkürler.