PRATİK APLİKE SÜSLER

Çocuklarla birlikte alışveriş yapmak çoğu zaman kabus gibidir ama eğer onları bırakacak yerin yoksa mecbursun yanında götürmeye. Yeni faaliyetlerim için malzeme almak üzere gittiğim bir tuhafiye de incik boncuk ararken bir taraftan da ” ne zaman gideceğiz anne, işin bitmedi mi hala” diye hiç durmadan beni sıkıştıran çocuklara cevap yetiştirmeye uğraşıyordum. Bir anda şikayetlerin kesildiğini ve çocukların bir şeylerle meşgul olduklarını farkettim. Yanlarına gidip baktığımda içinde yüzlercesinin bulunduğu aplike dolu bir kutunun başında olduklarını gördüm. Bizimkiler kendilerine göre seçmeye başlamışlardı bile. Fırsat bu fırsat diyip ben yaptım alışverişimi, sessiz durdukları için ödül olarak da çocuklara istedikleri aplikleri seçmelerine izin verdim.

Bu aplikler iki farklı şekilde kullanılıyor. Bazıları dikerek bazıları da sıcak ütüyle üzerinden gidildiği zaman yapışarak. Yapıştırarak kullanılan özellikle çok pratik. Yıkandıktan sonra da ayrılmıyor renkleri de solmuyor.

Ben bunlardan birini çocukların şortunda, bir diğerini de çıkmayan bir yağ lekesi olmuş bir t-shirt ün önüne yapıştırarak kullandım.

Diğerleri de sırası geldikçe kullanılmak üzere bekliyorlar.