POLARDAN OYUNCAK KÖPEK

Kadir Mert, O’na robotunu yaptığımdan beri başımın etini yedi ben köpek istiyorum diye. Nasıl yapabilirim diye uzun bir süre düşündüm köpek kalıbı aramaya başladım.  Her akşam okuldan gelince köpeğimi yaptin mi diye sıkıştırmaya başlayınca oğlum, elimi çabuk tutmam gerektiğini düşünüp kalıp arayışından vazgeçtim kendi bir köpek kalıbı oluşturmayı denedim. Kağıda kocaman kafası olan sevimli bir köpek çizmekle başladım. Yandan görünüm olarak düşünürsek gövde ve başı tek parça olarak düşündüm, yüzün ön kısmı için ayrı kalıp çıkardım. Kalıpta sadece köpeğin bacak kısmını karşısına simetrisini  çizerek karnını ve iç bacaklarının kalıbını da oluşturdum. Kulaklarını da mümkün olduğunca kocaman çizdim.  Daha sonra çizdiğim kalıpları kahverengi polara sabunla geçirdim. Böylece sağ ve sol olmak üzere iki parça gövde ve baş, ikisi kahverengi ikisi turuncu polardan dört parça kulak, yüzün orta kısmı için bir parça  ve ayrıca karın ve iç bacakların olduğu bir parça hazırlamış oldum. Kuyruğunu gövdeye birleşik çizmeyi unuttuğum için daha sonradan ekledim. Ama gövdeye bitişik de düşünülebilir.

Köpeğin dikişini tamamlayıp içini elyafla doldurdum. Kulakları boş bıraktım. Daha sonra köpeğin başına diktim. Siyah polardan oval şekilde gözlerini ve üçgen şekilde burnunu hazırlayıp yüzüne diktim.

Köpeğini görür görmez bayıldı bizimkiler. Kadir Mert ismini Timothy koyduğunu söyledi. Nerden gelir böyle isimler aklına bilmem.