POFUDUK VE KOLAJ ÇALIŞMASI

Bu çalışmayı ilk pofuduk boya denememizle birlikte yapmıştık. Ardından yaptığımız başarılı pofuduk boya çalışmamızla karşılaştırılınca bunlar pek pofuduk değil. Yine de farklı malzemelerin kullanılarak kolaj oluşturulması ve daha da önemlisi yaparken çocukların çok eğlenmesi sebebiyle paylaşmak istedik. Tatilin son günlerinde evde çocukları oyalamak gittikçe zorlaştı. Bu çalışmayı çocuğunuzla birlikte yapmaya ne dersiniz? Garantili keyifli bir faaliyet.

İhtiyacımız olan malzemeler; Pofuduk boya ( yapılışına buradan ulaşabilirsiniz), alüminyum folya, bir parça kumaş, karton , fırça, maket bıçağı ve yapıştırıcı.

Öncelikle kartonumuzun üstüne taslak halinde meyve kabını çizdik. Üzerine hazırladığımız pofuduk boya ile meyveler çizdik. Yukarda da belirttiğimiz gibi meyveler aslında daha pofuduk durmalıydı. Sonra meyve kabını maket bıçağı ile kestik. Arkasından elimizdeki mor kumaşı yapıştırdık. Ön kısımdan alüminyum folyo ile çerçeveledik. Ve altına alüminyum folyolardan elde ettiğimiz parçaları yapıştırdık.

Tek tehlikeli kısım maket bıçağının kullanımı, geriye kalan tamamını çocukların hayal güçlerine bırakabilirsiniz. Tabi illa meyve tabağı olması şart değil, onlar canlarının istediği resmi yapıyorlar zaten.