PARLAK TAŞLI DORE PEÇETE HALKALARI

Show Tv de yayınlanan “Yemekteyiz” Programı hepimizi etkisi altına aldı, kaçırmadan izlediğimiz bir yarışma programı oldu. Her hafta değişen yarışmacılardan bazıları bize cok samimi yakın gelirken bazılarını da çok itici ve sinir bozucu buluyoruz. Biz de arkadaşlarımızla bir arada olduğumuzda bu yarışmacılar gibi davranıp onlar gibi masalardaki çatal bıcağın yerinden tutun da masa örtüsünün peçeteliklerin uyumuna kadar her şeyi eleştiriyoruz, her gördüğümüze kusur buluyoruz. Yarışma ciddiyetinde olmadığı için eğlenceli oluyor ama, aslında o ortamda olup da yemek yaparken o kadar emek harcadıktan sonra, sırf konuşmuş olmak ve yarışmacıya yüksek puan vermemek için eleştirilmek de çok sinir bozucu.

Efendim, yılbaşı soframız için hazırladığımız parlak taşlı dore peçeteliklerimiz yılbaşı gecesi bizim masamızda yerini alacak. Bakalım misafirlerimiz gibi sizler de beğenip bize yeterli puanı verecek misiniz?

Peçeteliklerimiz için plastik peçete halkaları ve lüx biye diye satılan bu saten kurdeladan aldık. Biyeyi 40 cm uzunluğunda kesip bir ucundan halkaya yapıştırdıktan sonra sıkıca sararak halkanın her tarafını kapladık.

Ucunu da tutkalla yapıştırıp sabitledik. Biz ütüyle de yapışan parlak taşlardan kullandık ama ütüyle değil tutkalla yapıştırmayı tercih ettik.

Peçeteliklerimiz yeni yıl sofrasında kullanılmak üzere bekliyor.