OYUNCAK UĞUR BÖCEĞİ ÖRDÜK

Uğurböcekli kitap ayraçlarından sonra amigurumi uğurböceği yapmamız; uğurböceklerine kafayı taktığımızın bir göstergesi olsa gerek.

Uğur böceklerimiz hepimize şans getirir umarız, haberleri  seyrederken içimiz daralıyor. Ekonomik kriz bir yana yaklaşan seçimle ilgili hiç proje anlatan yok  gibi geliyor, biz mi duymuyoruz yoksa?.  “Sen bunu yaptınlar”ı dinliyoruz hep, ya yapılacaklar? Bugünlerde fazlasıyla akıl,fikir ve şansa ihtiyacımız var.

Oyuncak uğurböceğimiz yaklaşık  9 cm en ve 7 cm boyunda.  Bu küçücük haline bakmadan biraz uğraştırdı bizi, yap sökleri ile.    En iyi yanı ise dikişsiz bir şekilde işlenmesi oldu.  Diğer oyuncak yapan arkadaşlar da aynısını hissediyordur herhalde;  örülmüş parçaları birleştirmek işin en sıkıcı yanı.

Ortadaki siyah üçgenden başladım örmeğe, üçgen tamamlandıktan sonra kırmızı iple 2 kenarını çevirdim. Ve sonrasında her iki kenara bitişik yarım daireler yaptım. Yarım  dairelerin oranı   uğraştırdı.  Yarım dairelerin her ikisi de bittikten sonra siyah iple yeniden etrafından çerçeve yaparak oluşan tam daireyi dıştan içe doğru bitirdim. Tabi  küçük bir açıklık kaldığı zaman elyafını doldurup kapattım. Üzerine benekleri işledim. Düğmeleri de gözleri olarak kullandım.