Oyuncak Hikayesi-3

Oyuncak hikayesi -3’ü Shell’in düzenlediği özel organizasyon ile çocuklarla  birlikte gösterime girmeden seyretme imkanımız oldu. Animasyon da olsa özel gösterim izlemek pek bir havalı oluyormuş 🙂

Oyuncak Hikayesi -3 çok başarılı harika bir animasyon. Film meraklıları için en iyi referanslardan biri  olan IMDb puanı da çok  yüksek zaten.  Duygusal, komik, aksiyon dolu, neşeli…   Çok sevdik , çok eğlendik biz izlerken.

Serinin 3. filminin konusu kısaca şöyle;

Artık üniversite çağına gelen ve uzun süredir oyuncaklarla oynamayı bırakan Andy, oyuncaklarını koleje giderken ne yapacağına karar vermek zorundadır. Oyuncak arkadaşlarımız gelecekleri hakkında ciddi bir endişe duymaktadırlar. Alternatifler arasında tavan arası, çöp ve kreş yer almaktadır.

Bu kadarcık yeter, filmin  tümünü anlatıp da   süprizleri bozmak istemem.

Filmden bahsetmeyeceğim dedim ama Buzz’un flamenco yaptığı bölümlere ayrıca bayıldık, katılarak güldü  çocuklar. Yok,  yok başka detay yok 🙂

Bizim çocuklarımızın ortak özelliklerinden birisi oyuncaklarla kurdukları bağlar sanırız.  Bizim evdeki oyuncakların herbirinin bir adı var nerdeyse, hiç de unutulmuyorlar üstelik.  İçlerinden birinin kaybolmasını, zarar görmesini düşünemiyorum bile. Oyuncaklarla böyle bağlar  kuran çocuğum olunca filmde kendimizden çok şey buldum. İlerde biz de benzer bir süreç yaşar mıyız acaba  diye düşündüm.

Ayrıca film, ülkemizde Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ seslendirmesiyle de sesini duyurdu. Tamam Barbie ve Ken olarak çok şirin olmuş seslendirmeleri de, yardımcı karakterler olduklarını düşününce bu kadar abartılması asıl seslendirenlere haksızlık gibi geldi bana.

Film 02 temmuzda vizyona girdi, şiddetle tavsiye ediyoruz.  İmkanınız varsa tercihinizi 3 boyutludan yana kullanın.