Ortanca Mutfagı’na Buyrun

Bursa?dan Hülya Hanım tarafından kurulan “Ortanca Mutfağı” yemek sitesiyle tanıştığımdan beri sık sık ziyaret eder tariflerinden fikir alır,  hoşuma gidenleri aklımın bir ucuna yazıp  evde uygulamaya çalışırım. Çok beğendiğimiz yemeklerinden bir olan  pideli köfte sini bu yazımızda sizlerle de paylaşmıştık. Bu , güzel yemek sitesiyle belki bir çoğunuz tanışmıştır, biz henüz bilmeyenler için bir kez de burada tanıtalım.

2009 ‘dan beri yayınladığı tariflerle yemek çeşitliliğinde oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan sitede çok pratik lezzetlerin yanında, çin böreği ve lebeniye çorbası gibi yapımı zor tariflerin pratik anlatımlarını, zeytinyağlı istiridye mantarının nasıl yapılabileceğini, hatta şişte kırlangıç balığının  tarifini bile bulabilirsiniz, gerçek suflenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Bunun yanı sıra yağlıboya tabloları ve çorap kuklaları çorti lere de bayıldığımızı söylemeden geçemeyeceğiz.

Bursa?dan Hülya Hanım tarafından kurulan “Ortanca Mutfağı” yemek sitesiyle tanıştığımdan beri sık sık ziyaret eder, tariflerinden fikir alır,  hoşuma gidenleri aklımın bir ucuna yazıp  evde uygulamaya çalışırım. Hatta çok beğendiğimiz yemeklerinden bir olan  pideli köfte sini bu yazımızda sizlerle de paylaşmıştık. Bu  güzel yemek sitesiyle belki bir çoğunuz tanışmıştır, biz henüz bilmeyenler için bir kez de burada tanıtalım istedik.

2009 ‘dan beri yayınladığı tariflerle yemek çeşitliliğinde oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan sitede çok pratik lezzetlerin yanında, çin böreği ve lebeniye çorbası gibi yapımı zor tariflerin pratik anlatımlarını, zeytinyağlı istiridye mantarının nasıl yapılabileceğini, hatta şişte kırlangıç balığının  tarifini bile bulabilirsiniz, gerçek suflenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Siz en iyisi mi buradan buyrun , sitede gezinmeye başlayın..

Yemek tariflerinin yanı sıra Hülya Hanım’ın yaptığı yağlıboya tabloları ve çorap kuklaları çorti lere de bayıldığımızı söylemeden geçemeyeceğiz.

Hülya hanımdan lezzetli tariflerini bekliyoruz.