Okuma Bayramı

Son on gün bizim açımızdan oldukça yoğun geçti. Önce Oğuz Kaan’ın 23 nisan’da yaptığı dans gösterisi, Kadir Mert’in de dün gece yapılan okuma bayramı için en az Onlar kadar ben de heyecanlandım. 23 Nisan’da gösteriler, 3. sınıflar tarafından hazırlandığı için tüm öğrencilere farklı farklı görevler verilmişti. Oğlumun rolü ise vals yapmaktı. Erkekler siyah saten gömlek ve  pantalon giymiş krem rengi papyon ve kuşak takmışlardı,  kızlar ise krem rengi tuvaletlerinin içinde çok şıktılar. Vals gösterisi çok güzel hazırlanmıştı ama bunun yanında diğer tüm gösteriler de mükemmeldi. 23 Nisan’da Ted Kayseri Koleji’nin Atatürk’e  ve laik Türkiye Cumhuriyeti Devletine yakışır şekilde kutlama hazırlayan tüm öğretmenlerini buradan tekrar tebrik etmek ve onlara içten teşekkürlerimi sunmak isterim.

Dün akşam ise oğlum Kadir Mert’in “okuma bayramı” nı kutladık. Oğlumun gösteride iki görevi vardı. İlki ingilizce drama da doktor rolüydü, beyaz önlük ve boynunda asılı stateskopla tam bir doktor olmuştu bizimki. Karşısında  zıplayıp duran maymun kostümü giymiş arkadaşlarına tek tek,

-“no more jumping on the bed”, arkasından da zıplayan maymun kalmadığında seyirciye dönüp” no more jumping monkeys on the bed” repliklerini söyledi.

Daha sonra da “hip-hop dansı yapmaktı. Kadir Mert grup içinde en tecrübeli jimnastikçi olarak sahneye arka arkaya birkaç çember atarak girdi, tüm arkadaşları çeşitli danslar sergilediler, Kadir Mert tekrar köprü kurarak kendini gösterdi. Ben kendimi tutamayıp kaç kez BRAVO diye bağırdım bilemiyorum:)

Hip-hop kostümüyle sınıf öğretmeniyle de fotoğraf çektirdi Kadir Mert. Değerli öğretmenimize tüm emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz…İyi ki bizim öğretmenimiz oldunuz!!!

Gösteriler tüm sınıflara öğretmenleri tarafından belgelerinin verlmesiyle sona erdi. İki oğlumun da yaptıkları gösterilerin tiplerine ve  karakterlerine göre çok uyması çok hoştu. Büyük oğlum naif, kibar, ağır bir kişilik sahibi olarak vals tam ona göre bir danstı, Kadir Mert ise hareketli, enerjik ve dışadönük yapısıyla tam bir hip-hop çı:)