OKUMA BAYRAMI

Okulumuzda uzun bir süredir tüm 1. sınıflar okuma bayramı için çalışıyordu. Oğlum “ingilizce drama” rolü için için seçilmişti. Haftalarca çalıştılar, provalar yaptılar. Perşembe günü eve gösteride giyeceği kıyafetler gönderildi. Cuma günü tüm 1. sınıf öğrencilerine tatil edilmişti okul. O gün akşama kadar heyecan içindeydi oğlum. Ama bütün gün evde tekbaşına (kardeşi olmadan )televizyon ve bilgisayarla vakit geçirmeyi de özlemiş söylediği kadarıyla. Akşam okuma bayramı gösterisi saat 6 da başlayacaktı. Biz 5 gibi oradaydık. Oğlumu hazırladım. Öğretmenlerine teslim ettim. Ben de gösteriyi izlemek için yerimi aldım.

TED Kayseri Koleji her zamanki gibi çok güzel hazırlanmıştı. Bütün miniklerin katılımıyla İstiklal Marşı’ndan sonra türkçe ve ingilizce çok güzel şarkılar seslendirdiler.

“Bir dünya bırakın biz çocuklara

ıslanmış olmasın gözyaşlarıyla”

Daha sonra Tükçe drama, jimnastik gösterisi ve benim oğlumun da yer aldığı İngilizce drama oynandı.

Oğlum armut ağacı rolünde yanındaki arkadaşıyla birlikte, yanlarına elinde baltasıyla gelen oduncuya

” don’t cut us,

we are trees,

we’ve got pears” diye seslendi.

Bütün gösteriler bittikten sonra teşekkür belgelerini almak için toplandılar ve öğretmenleri hepsini tek tek öperek belgelerini verdi.

Gösteri sona erdikten sonra oğlum o kadar mutluydu ki bir saniye bile yerinde duramıyordu. Onunla çektiğimiz fotoğraflarda O da,  O’nu tutmaya çabalarken biz de hareketli çıktık.

Sene başından beri tüm çabalarımız, yerini layıkıyle buldu.

Başta çok değerli sınıf öğretmenimiz olmak üzere, tüm emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.