NORTON BİZE GELDİ

Uzun zamandır beklediğimiz İngilizce dersinin kuklası nihayet bizim eve de geldi. Norton’u ben aslında ilk defa oğlumdan değil,  diğer arkadaşlarından ve onların annelerinden duydum . Norton bana ne zaman verilecek diye sabırsızlıkla beklediklerini veya Norton geldiğinde neler yaptıklarını anlattılar genelde. Norton bize ne zaman gelecek diye sorduğumda oğluma ” elbet bir gün gelecektir anne” şekinde bir cevap aldım oğlumdan.

Kimdir bu Norton diye merak ettiniz değil mi? Norton TED Kayseri Kolejinde okuyan öğrencilere ingilizce öğretmenleri tarafından verilen bir çeşit ödül. O günkü ingilizce dersi boyunca yaramazlık yapmaz ve derse ilgisi ve başarısı iyi olursa o gece Nortonu evinde misafir etme hakkını kazanıyor öğrenci.

Geçtiğimiz hafta için de bir geceliğine bizim eve geldi el kuklası papağanımız Norton. Bir de özelliği var kuklamızın ; sadece İngilizce anlıyor ve konuşuyor (muş) Norton, bu yüzden onula ingilizce konuşmanız gerekiyor. Biz ailecek ingilizce konustuk Norton’la, tabi 2. sınıf seviyesine uygun şekilde…:)

-Come here Norton, – Are you hungary Norton? -Stop naughty Norton, -Do you like warms Norton? gibi cümlelerle hep ingilizce konuştuk Nortonla.

Bu güzel ödüllendirme sistemi ve evde bir pratik konuşma imkanı sağladıkları için TED Kayseri Koleji İngilizce öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.

Yukarıdaki fotoğrafta oğlumu öperken görülüyor Norton,

Diğer fotoğraflarsa Norton’u evimize getiren oğlum tarafından çekilmiştir.  Son fotoğrafta Norton’u dik durdurabilmek için fotoğrafçımız tarafından rulo kağıt havludan yararlanılmıştır.