Nasıl Kalkacağım Bu Organizasyonun Altından

Çocuktur, unutur nasılsa”  cümlelerine inanmazdım ama nasıl olduysa çıktı ağzımdan işte, biraz kırmamak, biraz geçiştirmek için, şimdi de böyle bir organizasyon nasıl yapılır, İrem’in heyecanla sürekli ürettiği fikirleri nasıl kırmadan bir yoluna koyabileceğimi  düşünüyorum. Neden bahsettiğime gelince;

Geçtiğimiz Cuma İrem,

– Anne, sahnede gösteri yapmak istiyoruz, hani gösterimizin olduğu yerde.

– Evde yapalım

-Hayır, sahnede. ( Çok ısrarlıydı)

-Ucuzsa kiralarız o zaman!!!! dedim.

Kısa bir süre sonra yeniden yanıma geldi, belli ki fikir aklına yatmış, renkli kağıtlardan  kendinden zarflı mektuplar katlamış ve içine yazılacaklar için yardım istiyordu. O an hiç müsait olmadığımdan, Kerem de uyuduğundan Nuran teyzemize yönlendirdim. İşim bitip yanına gidip davetiyeyi gördüğümde  gülmemek için çok zor tuttum kendimi.  Davetiyede,

…… Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde Pazartesi buluşalım. Annem parası ucuzsa kiralayacak, gösteri yapacağız. Sevgilerle, İrem

Gelecekseniz veya gelmeyecekseniz kutuyu işaretleyin. Yıldızlı olan ‘geleceksin’, ay dedeli olan ‘gelmeyeceksin’.

Ben gördüğümde hazırladıkları 5 davetiyenin 2 sini  arkadaşlarının kapılarına bırakmış, geri dönüş bile olmuştu. Kendi işleri olunca çabuk çabuk hallediyorlar bu çocuklar 🙂 Anneler de doğal olarak bana dönüp sordular ne iş, biz anlamadık davetiyeyi  diye.

Kızım harıl harıl bu gösteriyle uğraşıyor şimdi. Davetli arkadaşları aynı zamanda oyuncu, kendisi canavar olacakmış, biri kedi diğeri  kelebek, birilerinin kendilerini havaya kaldırması lazımmış ama zaten bunu sahnede halledebilirmiş. Kostümler için  karton, , bulaşık bezi(keçe niyetine), kurdela kullanarak kanatlar yapmaya çalışıyor.  Seyirciler için davetiyeler yazıyor küçük kağıtlara, hepsi bedavaymış. Gazeteye eksik oyuncular için ilan verecekmiş. Gösteri için müzik Cd si tiyatroda olur muymuş?

Sonra bir ara durdu, baktı çok iş var , haftaya pazartesi olsun prova da yaparız biz dedi 🙂

Süleyman Demirel Kültür merkezinden vazgeçti, Sapanca (Aslında Sabancı) Kültür Merkezinde yapacakmış, orası daha güzelmiş.

….

Bitmek bilmeyen planlarla geçti hafta sonumuz anlayacağınız.

Bense evimizin salonuna razı etmeye çalışıyorum O’nu, orgumuzun mikrofonu da var nasılsa 🙂

Hobi sahneleri olsa keşke, kızımın ve gaza getirdiği arkadaşlarının heveslerini dindirmek için 1 saatcik kullanabileceğimiz.

İşim zor, kırmadan üzmeden nasıl çıkacağım işin içinden hiç bilmiyorum, bu davetiyeyle  ilgilileri gezmek en son aklımdan geçen. Tüm yardımlarınıza açığım.