MUTLU OLALIM DERNEĞİ

Mutlu Olalım ekibinden daha önce de Mutlu Olalım ve Bu Bayanlar Harika yazılarımızda bahsetmiştik. Yakın zamanda  “Mutlu Olalım Derneği” oldular. Yardım derneklerinin hepimiz için hassas bir konuya dönüştüğü bu dönemde, amaçları; Hastanede tedavi gören çocuklara moral kazandırmak, onlarla faaliyetler yapmak, oyunlar oynamak en önemlisi yüzlerinde gülücükler açtırmak.  Bizi okuyan arkadaşlarımızın çoğunun  anne-baba olduğunu biliyoruz, Allah Korusun kendi çocuklarımızın en ufak hasatalığında neler hissediyoruz bir düşünün.  Mutlu Olalım Derneğinin bu faaliyetleri yürütürken maddi , daha çok da manevi desteğe isteği var.   Şu anda İzmir de aktif oldukları için özellikle İzmir de yaşayan, tanıdıkları olan arakadaşlarımızdan yardımlarını esirgememelerini bekliyoruz.

Ve bundan sonları sözü onlara bırakıyor,  kendilerini, beklentilerini anlattıkları yazı aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Hasta tüm çocuklarımıza acil şifalar, bol sağlıklı günler diliyoruz.

GELİN SİZ DE BİR ÇOCUĞU MUTLU EDİN!!!

Nasıl?
MUTLU OLALIM gönüllüsü olarak.

Mutlu Olalım Gönüllüleri ne yapar?

MUTLU OLALIM DERNEĞİ gönüllüleri devlet hastanelerinde yatılı olarak  tedavi gören çocuklarımıza moral desteği sağlamak amacıyla her hafta onlarla oyun oynamaya gidiyorlar.

Bunu Neden yapıyorlar?

Amacımız, çocuklara moral desteği sağlayarak iyileşme süreçlerinin hızlanmasına yardımcı olmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek ve gönüllü abla ve ağabeylerini örnek alarak iyilik yapmayı bilen insanlar olarak yetişmelerine katkıda bulunmak.

Ben ne için bu projeye katılmalıyım?

Bir çocuğu mutlu etmenin eşsiz güzelliğini yaşayabilmek için. Kötülüklerin ve korkuların her geçen gün biraz daha arttığı dünyada ufacık da olsa güzel bir iz bırakabilmek için. Mutlu olmanın yolu mutlu etmekten geçtiği için.

Gönüllü olmak için ne yapacağım?

mutluolalimprojesi@hotmail.com adresine bu isteğinizi belirten bir mail atabilirsiniz.

Peki daha sonra ne olacak?

Her hafta proje gönüllüleriyle gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına katılacaksın. Senin eğitimin ve uyumlaştırma sürecinden sorumlu deneyimli bir gönüllü görevlendirilecek. Projenin genel tanıtımı ve ihtiyacın olan eğitimler ve staj sürecin hakkında bilgi alacaksın. Uyum sürecinden sonra danışmanınla birlikte projede nasıl bir görev üstlenebileceğine karar vererek aktif bir gönüllü olacaksın.

Nasıl bir görev üstlenebilirim?

Projenin ihtiyaçları çok çeşitli ve hemen herkese uygun bir görev bulmak mümkün.

Çocuklar ile iletişiminizin iyi olduğunu düşünüyorsanız;
Hastane içindeki aktivitelerde aktif görev alabilir, oyunları organize edebilir ve çocukları servislerinden oyun odasına getirebilirsiniz.

Çocuklarla iletişiminizin çok iyi olmadığını düşünüyor ama hastanedeki aktivitelere katılmak istiyorsanız;
Oyun için gerekli malzemelerin bulunması ve oyun odasının hazırlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız;
Aktivitelerin fotoğraflarını çekebilir, çocukların mutluluklarının kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaleminiz kuvvetliyse, bilgisayar ve interneti etkin kullanabildiğinizi düşünüyorsanız;
Projeyle ilgili yazışmaları yapabilir, afişleri ve duyuruları düzenleyebilir ve aktiviteler ile ilgili bilgileri web sitesine taşıyabilirsiniz.

Özel yetenekleriniz olduğunu ve çocuklarımızı mutlu edecek aktiviteler yapabileceğinizi düşünüyorsanız; Çocuklarımız özel günlerde sizi müzisyen, palyaço, tiyatrocu, sihirbaz, v.b. olarak görebilirler.

Çevrenizin geniş, bağlantılarınızın etkili olduğunu düşünüyorsanız;
Sponsorluk ve bağışlarla ilgili görüşmeleri yapabilirsiniz.

Projeye katılabilecek zamanınız yok fakat maddi yardımda bulunabileceğinizi düşünüyorsanız;

Çocuklarımızın yardımlarınıza her zaman ihtiyacı var, bize ulaşın.

MUTLU OLALIM GÖNÜLLÜLERİ SİZİ ÇAĞIRIYOR…

“Hayatın koşuşturmacası içinde  sürüklenirken insan kendini ne kadar anlamsız üzüntülere,  hırslara kapıldığını anlayamıyor. Derken küçük bir çocuk elinizden tutuveriyor, gökyüzü gibi kocaman bir gülümsemeyle gözlerinize bakıyor. Daha önce kendinizi hiç bu kadar huzurlu hissetmediğinizin farkına varıyorsunuz. Mutlu olmanın yolu mutlu etmekten geçiyor.”  Ezgi TURUNÇ

“Bir insanı özellikle bir çocuğu mutlu etmenin ne kadar yüce bir duygu olduğunu bu proje sayesinde anladım. Hastalığı nedeniyle ağrısı olduğu gözlerinden belliyken bile onu güldürebilmenin, eğlendirmenin insana hissettirdiği hazzın başka hiçbir yerde bulunamayacağını biliyorum. Projenin sloganının “Mutlu edelim, mutlu olalım” olmasının nedenini, ancak bizlerle birlikte hastanede oyuna katıldıktan sonra anlayabilirsiniz. Çünkü insan, mutlu ettikçe mutlu oluyor. Mutluluk denilen olgunun, paylaştıkça çoğaldığını, mutlu ettikçe kendine daha çok geri döndüğünü anlıyor insan.” Seçil AMRAĞ

“Hastaneye girdiğim anda çocukların gözlerindeki ışıltı seline kapılıp bir an olsun gerçek dünyanın bütün olumsuzluklarından uzaklaşmak ve büyüdükçe kaybettiğim masumiyetimi yeniden bulmak projenin bana verdiği en büyük hediyedir. Dünyanın gidişine baktığımda mutlu olalım projesi gereksinimler okyanusunda belki ufak bir damla olarak görülebilir; fakat ne mutlu bana ki  bu proje sayesinde okyanusun içinde bir damla olmayı başarabiliyorum.” Efil YÜCEL

SİZ DE BU GÜZELLİĞİN BİR PARÇASI OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN:
mutluolalimprojesi@hotmail.com

www.mutluolalim.com

Mutluluklar Dileriz…