Minik Tiyatro Sahnesi

Uzun zamandır paylaşmayı düşündüğüm  bir oyuncağımızdı bu minik tiyatro sahnesi. Hediye geldiği için nerden satın alındığını bilmiyorum  , çok da önemi yok aslında. Craft severlere fikir olsun diye paylaşmak istedim,  başka bir yerde  görseydim kesin çocuklara yapmak için isterdim çünkü.  Bu aralar sıkça oynuyoruz, çocuklar (ve hatta benim 🙂 )için o minik karakterleri oynatıp konuşturmak  çok eğlenceli.   Oyuncak tiyatro sahnemiz; kalın kartona yapıştırılmış dekorlar, dekorların üzerinde durabileceği iki tahta blok ve zemin,    altlarında mıknatıs bulunan  minik tahta karakterler, ucunda mıknatıs bulunan iki çubuktan olşuyor.

Biraz inceleyince kolayca yapılabilir gibi duruyor.  Zemin ve dekorlar için printerdan alınan resimler kalın kartona yapıştırılabilir.   Zeminin ve dekoru yerleştirmek için illa  ahşap blok da gerekmez, dik durmalarını sağlayacak bir düzenek yeterli. Minik figürlerı bulmak çocuklu evler işin en kolay kısmı sanırım, minik oyuncakların altına  çarşıdan alacağınız mıknatısları yapıştırmanız yetreli. Son olarak zeminin altında gezdirerek karakterleri oynatabileceğimiz  mıknatıs ekleyeceğiniz uzun çubuklar gerekli.

Tiyatro sahnesini tamamladığınızda geriye onları gezdirmek  koşturmak ve  en önemlisi konuşturmak kalıyor, çocuklardan çok güzel senaryolar çıkıyor zaten.

Projeyi uygulamak isteyip yaparsanız bizi de haberdar edin lütfen olur mu?