MİNİK OYUNCAKLAR, KOCAMAN MUTLULUKLAR

Zamane çocukları oyuncak çeşitliliği açısından çok şanslılar, oyuncakçılar harıl harıl onlar için çalışıyorlar. Tabi bu biraz iyi, biraz da kötü bir durum. Kötü bir durum çünkü anne -baba olarak olayı abartırsak; belki ilerde hayatlarının her alanınında etkili olacak doyumsuzluk başlıyor. İyi çünkü çocuklar herşeyi oyunla öğreniyorlar. Çocuklarımız, kendi yaptığımız oyuncaklarla veya küçük basit şeylerle oynadıklarında daha fazla mutlu oluyoruz.  Basit şeyler derken de  hani bazen şişe kapakları, kurdela,  plastik bir kutu çocuğunuzun en değerli varlığı olur, her oyunda bir şekilde vardır ya, işte onlar.

Fulya’cığımın  son Kayseri ziyaretimizde dikip,  hediye ettiği bu yatak ve yastık da    vazgeçilmez oyuncaklarımız arasına girdi. Kimi zaman bebeklerimizi, kimi zaman hayvanlarımızı dinlendiriyoruz üzerinde.  Üstlerine de minik dokuma tezgahıyla yaptığımız battaniyeyi örtünce nasıl keyifle uyuyorlar , imreniyoruz gerçekten.

Özellikle dikiş makinası olanlar; önümüzdeki  yeni yıl  için, kız çocuklarını mutlu edecek bu hediye alternatifini değerlendirin deriz.

Malzemelerimiz; beğendiğiniz bir kumaş,  şerit elyaf ve normal elyaf .

Yatak içinde şerit elyaf bulunmakta. Normal elyaf da  kullanılabilir  ama bu hali çok daha iyi. Yastığın içinde de normal elyaf var.  Ayrıca yatağımız, alt fotoğrafta görüldüğü üzere çift taraflı, istediğimiz zaman çizgili tarafını istediğimizde çiçekli kısmı kullanıyoruz.