MERAKLI MİNİK- MÜZİK

Meraklı Minik Dergisinin bu ay ki konusu “Müzik Her Yerde”. Müziğin doğada her ortamda oluşabileceğinden tutun, müzik aletlerinin özelliklerine kadar yine tüm sayılar gibi çok özenli ve güzel   olarak  hazırlanmış.

Bu yıl  bir hevesle okulda düzenlenen piyano kursuna  başlayan kızım için, dergide kuyruklu piyanoya özel bir sayfa ayrılıp tanıtılması çok hoş oldu.  Saatlerini iple çektiğimiz kursta henüz 2 saati doldurduk ve “do” notasını öğrendik.

Tubitak Yayınlarından olan Meraklı Minik, okuyucu katılımı için; 2 ay öncesinden konu  belirleyip, o  belirtilen konu hakkında fotoğraf gönderilmesini istiyor. Daha önceden yayınlanan  böyle bir yazıya istinaden, artık malzemelerden yaptığımız marakaslı  fotoğrafımızı göndermiştik.  Belki çok geç gönderdiğimizden  derginin içinde yer alamamışız, dergiyi  ilk açtığımızda üzüldük fakat diğer fotoların sitede olduğunu öğrenince yeniden sevindik. Böyle faaliyetlerde çocuklar da hemen beklentiye giriyor, onlardan habersiz süpriz yapmak daha doğru belki de. Bir daha ki sefere “dergide yayınlansın fotoğrafımız” diye  sitem edildi hemen, Meraklı Minik yönetimine duyurulur. Meraklı Minik’in web sitesinde  kendisini görünce   mutlu oldu  hanımefendi.

Meraklı Minik okul öncesi  çocuklar için harika bir dergi, Sevgili Bengi‘nin çizimlerini de severek takip ediyoruz dergiden.

Bu sayısında artık malzemelerle çok güzel müzik aletleri yapanları da ayrıca  tebrik ediyoruz.