Mavi Sarmaşık ve WordPress for ios

Mavi çiçekler son 3-4 yıldır  tohumdan yetiştirdiğim ve bayıldığım bir çiçek.  İlk olarak burada bahsetmiştim.   Bu yazıya ulaşan bir  bayana tohum bile göndermiştim yeni açacağı kafesi için.

Tohumun filizlenmesi, büyümesi, giderek uzaması ve bizim onu bir yerlere (genellikle de yağmur borularına) sarmamızın ardından çiçeklerin açılmasını  heyecanla beklemeye başlıyoruz. Mavi çiçekler  sabah-öğleden sonra arası  masmavi açıp sonradan  akşama doğru kapanıyor. Kapandığında rengi mora dönüyor.

Bu yıl İrem in okulunda yaptığım katılım çalışmasında  çocuklara hediye olarak sarmaşık tohumlarından götürmüştüm çocuklara. Her yıl yenilediğimiz sarmaşığımızı seviyoruz. İlerde  daha güzel fotoğraflarını da paylaşırız.

Bir önceki  yazıdaki fotoğraf iphone da çekildi. Bu arada iphone da kullandığım eklentilerden birisi ?wordpress for ios? Bu uygulama özellikle benim gibi çalıştığı işyerinden bloguna girmek istemeyenler için ideal.  Arada telefonunuzdan gelen yorumlara göz atmanız, ufak tefek kelime hatalarını değiştirmeniz  bu uygulama  ile mümkün. Son güncellemesinde direk foto ekleyip yazı yazma olanağını da çok pratik hale getirmişler ki aşağdaki yazı böyle çıktı. Aslında bir deneme yazısıydı, kaldırılacaktı ama sevgili Asosh’un yorumuyla  öylece kaldı.  Worpress kullananlar bu uygulamayı tavsiye ederiz, yazı yazmak için zor olsa da görseller paylaşmak için pratik