MAŞUKİYE

masukiye

Birçoğumuz gibi pazar günlerinin bizdeki anlamlarından birisi de kahvaltıdır. Bol çeşitli, bol sohbetli kahvaltı masaları. Hele birde yanımızda dostlarımız varsa değmeyin keyfimize. Geçtiğimiz haftalarda bir kaç kez gittiğimiz , doğayla iç içe köy kahvaltısı yapmayı sevenlere tavsiye edebileceğimiz bir yer Maşukiye.

Maşukiye’de köy kahvaltısı ve yemek yemek için bir çok alternatif var. Biz ilk gittiğimizde hakkında çok bilgimiz olmadığı Yazıcı Köy Evi’nden çok memnun kaldık. Ağaçların altında kurulan her grubun arasında mesafe olan masalarda nefis kahvaltı sunuyorlar. Bu nefis kahvaltı gelir gelmez saldırı durumları olduğundan donatılmış masanın fotoğrafı yok maalesef. Salıncakların olduğu ön kısım ise çocuklu ailelerin tercihi. Aralarda bulunan hamaklar ise büyük küçük herkesin gözdesi.

masukiye

masukiye

Alttaki fotoğraflar da; Maşukiye’deki başka mekanları keşfedelim derken karşılaştığımız Boğaziçi Restaurant. Bir dağ yamacında kurulmuş çok güzel bir mekan. Çok sakindi biz gittiğimizde. Tok olunca yemeklerinden tadamadık, bir daha ki sefere inşallah.

masukiye